Logo Polskiego Radia
Print

У Польщі починає діяти Крайовий центр підтримки рільництва

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 01.09.2017 13:44
Зміни мають на меті зменшення кількості установ, обмеження коштів їхньої діяльності та поліпшення якості обслуговування користувачів
ФОТО: Польське радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,24 PLN

1 USD – 3,56 PLN

1 UAH - 0,13 PLN

З 1 вересня у Польщі починає діяти Крайовий центр підтримки сільського господарства. Ця установа перейме частину обов'язків Агентства сільськогосподарського ринку та усі завдання Агентства сільськогосподарської нерухомості.

Впроваджені зміни мають на меті зменшення кількості установ, обмеження коштів їхньої діяльності та поліпшення якості обслуговування користувачів та контрагентів.

Крайовий центр підтримки сільського господарства головний офіс має у столиці, а 60 його відділень знаходитиметься на місцях, поближче до фермерів. Найбільше у столичному, Мазовєцькому воєводстві – 11.

Сьогодні пересічний поляк у середньому випиває 98 літрів пива за рік, причому здебільшого це напій вітчизняного виробництва, і лише 2% випитого походить з-за кордону.

Пивовари для виготовлення золотистого напою використовують переважно польську сировину. Вирощування хмелю та броварного ячменю, яких найбільше у Люблінському воєводстві, дає роботу 40 тисячам рільників.

Польща – це третій найбільший виробник пива у Європі, після Німеччини та Великої Британії.


У Польщі зростає кількість працівників з України, які платять внески до державного Закладу соціального страхування (ZUS).

Наприкінці червня поточного року таких осіб було 270 тисяч, а найбільше у Варшаві – 50 тисяч, на другому місці – Вроцлав – 21 тисяча осіб.

За словами експерта ринку праці з Фонду соціально-економічних ініціатив Лукаша Комуди, частина українців, які нині працюють у Польщі, залишаться тут жити. «Потрібні певні зусилля, аби приїхати до Польщі, вивчити мову. Це капітал та інвестиція», - наголосив він. На його погляд, однак, можливість отримання пенсії у Польщі не буде для українців остаточним аргументом для того, аби залишитися жити у Польщі. «Мінусом є те, що пенсійна система у нас змінюється. Ми самі не знаємо, якою вона буде через 5-10 років», - додав експерт.

В.П.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти