Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,19 PLN
1 USD – 3,53 PLN
1 UAH – 0,12 PLN
Інститут GfK провів дослідження про звичаї і святкові покупки поляків. Вийшло, що поляки залишаються традиціоналістами.
94% жителів країни над Віслою полюбляють на Різдво саме пісні страви, узвар замість глінтвейна. Замість того, щоб надсилати вітальні СМС, вони хочуть складати побажання особисто, – 79%. Купуючи ялинку, більшість поляків надає перевагу справжньому деревцю – 69%. Пересічний поляк очікує під цьогорічною ялинкою на косметику (61%), а також на подарунки з категорії вбрання-взуття-білизна (39%). Багато осіб очікують також на іграшки, книжки, музику чи ігри. У фірмах керівники все частіше обдаровують підлеглих святковими грошовими преміями, але, з другого боку, зменшилася кількість фірм, працівники яких отримують він начальства святкові поїздки.
Видання «Rzeczpospolita», посилаючись на рапорт консалтингової фірми KPMG, стверджує, що 90% споживачів після завершення біганини за подарунками знову вирушать на полювання з нагоди сезонного розпродажу.
Як підрахували у банку Millenium, поляки цього року на свята витратять на 9% коштів більше, ніж минулого року. Причому, кожний другий покупець стримується з покупками до часу, коли почнеться сезонний розпродаж. Цікаво, що 40% покупців перед тим, як придбати товар, спершу роздивляється його в Інтернеті.
«Rzeczpospolita» також попереджає, що інтернетні крамниці відкриваються все частіше і діяти вони можуть коротко, аби встигнути зібрати замовлення, а потім несподівано зникнути.
Тобто, йдеться про шахраїв, які встигають видурити у клієнта навіть кілька тисяч злотих. У 2016 році в Польщі діяло 14 тисяч інтернетних крамниць, а поліція ствердила 97 тисяч всілякого роду порушень, здійснених на лінії покупець-продавець. Тож, у Міністерстві юстиції триває робота над змінами в законодавчих нормах, щоб поліпшити результати розслідування у сфері сучасних технологій та Інтернету.
В.П.