ПДВ-злочинці і російські служби
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
11.04.2018 15:21
Польща бореться з податковими шахрайствами. Прогалина в сплаті ПДВ зникає швидше, ніж передбачалося
pixabay.com/CC0 Creative Commons
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,19 PLN
1 USD – 3,38 PLN
1 UAH – 0,13 PLN
«ПДВ-злочинці і російські служби» – читаємо у виданні «Gazeta Polska Codziennie». Публіцист Пйотр Ніштор коментує, що деякі злочинці у сфері податку на додану вартість, які грабували державну скарбницю протягом правління попередньої урядової коаліції (Громадянська платформа-Польська селянська партія), мають дуже добрі відносини з функціонерами російських спецслужб. Завдяки цьому вони могли займатися бізнесом – дуже дешево купувати на сході пальне. Мотив російських спецслужб присутній у ключових слідствах, що стосуються незаконного повернення ПДВ в торгівлі пальним. Як зізнався один з підозрюваних у багатомільярдному зменшенні бюджетних надходжень, російські спецслужби намагалися завербувати його до співпраці, коли він був на Кіпрі.
Тему ПДВ продовжує щоденник «Rzeczpospolita». Газета пише, що податковим шахрайствам у період правління попередньої урядової коаліції (Громадянська платформа-Польська селянська партія), сприяли невисокі покарання – коли врахувати величезні прибутки, вони прямо заохочували до злочинного діяння. Дії проти шахраїв були неефективними через обмеження повноважень Агентства внутрішньої безпеки та економію, зокрема, в податкових установах. У Польщі не було також, наприклад, відповідних систем у сфері IT.
«Dziennik Gazeta Prawna» повідомляє, що прогалина в ПДВ зникає швидше, ніж передбачалося. Як підрахувало Міністерство фінансів, після ущільнення податкової системи державний бюджет Польщі втрачає у сфері ПДВ найменше за понад 10 років. У середині 2016 року тодішній міністр фінансів Павел Шаламаха задекларував, що протягом трьох років хоче довести до обмеження збитків з ПДВ до 15 відсотків. Усе вказує, що цієї мети вдалося досягти раніше. Йдеться про різницю між надходженням з податків і сумою, яка повинна поповнювати державну скарбницю, якби всі належно сплачували податки. Торік цей показник досягнув 14 відсотків.
Польща зайняла друге місце за Чехією в цьогорічному рейтингу інвестиційної привабливості європейських країн. Такий результат представлено у Польсько-німецькій торгово-промисловій палаті. Серед переваг Польщі, на думку закордонних інвесторів, – участь в ЄС, якість кадрів, доступність субпідрядників і щораз краща інфраструктура. У дослідженні взяло участь 300 закордонних компаній, які працюють у Польщі, та 1400 інвесторів з інших європейських країн.
Н.Б.