Logo Polskiego Radia
Print

Рекордний імпорт вугілля, зокрема з Росії

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 04.07.2018 14:53
Триває боротьба за нижчі ціни на газ. Польське м’ясо птиці повертається на китайський ринок. Оприлюднено дані про безпеку в сільському господарстві
pixabay.com/CC0 Creative Commons/skyradar

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,39 PLN
1 USD – 3,77 PLN
1 UAH – 0,14 PLN

Як пише щоденник «Rzeczpospolita», війна за нижчі ціни на газ для Польщі триває. Спір між Ґазпромом та Польською нафтогазовою компанією може вирішити лише остаточне рішення арбітражного суду, якого можна очікувати не раніше, ніж за рік. Частковий вирок стокгольмського суду і коментарі обох сторін у ЗМІ показують, що до закінчення суперечки ще далеко. Хоч російський концерн програв битву в трьох ключових питаннях, намагається представити її як свій успіх. На перший план виносить те, що арбітраж не схвалив зниження ціни, яке пропонувала польська компанія. Це – правда, та все виглядає по-іншому, коли врахувати факт, що трибунал, передусім, визнав ціни надто високими і погодився, що Польська нафтогазова компанія мала право вимагати їх зменшення.

Ця ж газета, «Rzeczpospolita», пише про рекордні результати імпорту вугілля. У Польщі добувають його щораз менше, тому дедалі більшими є покупки за кордоном. Від січня до квітня до Польщі надійшло 5 мільйонів 900 тисяч тонн вугілля з інших країн. Це аж на 90 відсотків більше, ніж в аналогічний період торік. Найбільше – майже 70 відсотків сировини – походило з Росії. Якщо такий імпорт збережеться у наступні місяці, то протягом усього 2018 року Польща може придбати понад 17 мільйонів тонн вугілля. На такому результаті могли позначитися геологічні проблеми кількох польських шахт і побоювання ринку, що палива знову може забракнути.

«Газ від росіян – це проблема. Але їхнє вугілля нас рятує», – пише «Dziennik Gazeta Prawna». Видання звертає увагу, що державна компанія Węglokoks отримала згоду на збільшення імпорту, також із Росії.

Польське м’ясо птиці повертається на китайський ринок. Угоду в цій справі підписав міністр рільництва Ян Кшиштоф Ардановський з представником митних служб Китаю. Експерт Краєвої ради птахівництва Лукаш Доміняк повідомив, що договір стосується вісьмох підприємств: п’яти боєнь, двох холодильних складів та одного переробного заводу. Проте, польська сторона клопочеться про розширення цього списку на нові підприємства. Експорт м’яса птиці з Польщі до Китаю заблоковано 2016 року через пташиний грип. Хоч формально Польщу визнали безпечною під цим оглядом вже торік у липні, реальне відкриття ринків деяких країн тривало ще якийсь час. Від листопада минулого року Польща могла експортувати інкубаційні яйця і курчат, а 3-го липня 2018 може продавати також м’ясо. Друга угода з китайською стороною стосується експорту ікри форелі та лосося.

Державна інспекція праці оприлюднила дані, які стосуються безпеки працівників сільського господарства. Лише за перших три місяці цього року в цій сфері трапилися майже чотири тисячі нещасних випадків, загинуло 27 осіб. «Хоч таких випадків було на одну п’яту менше, ніж в аналогічний період торік, їх надто багато», – наголошує речниця Інспекції Данута Рутковська. Серед найчастіших причин – неправильне користування обладнанням, сільськогосподарськими машинами, відсутність драбин та інші порушення під час виконання робіт на висоті і неналежне поводження з тваринами. Результатом бувають падіння, удари та захват рухомими частинами обладнання, придавлення, укуси сільськогосподарських тварин.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти