Білоруси сплачують позичене найсумлінніше
PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko
26.07.2018 14:11
Під оглядом кількості транзакцій і вартості кредитів перше місце посідає Білорусь, за нею Україна, Росія, Йорданія і Казахстан
ФОТО: Польське радіо
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,29 PLN
1 USD – 3,66 PLN
1 UAH - 0,13 PLN
Білоруські імпортери польських товарів виявилися порядними партнерами, вони своєчасно платять за отримане, їх ставлять у приклад для інших.
Банк крайової економіки (BGK) займається реалізацією урядової програми «Фінансова підтримка експорту». Йдеться про надання позики закордонним суб’єктам - контрагентам польських фірм у доларах чи у євровалюті. У такий спосіб підтримується польський експорт до 60 країн світу. Під оглядом кількості транзакцій і вартості кредитів перше місце посідає Білорусь, за нею Україна, Росія, Йорданія і Казахстан. Польські партнери кажуть, що стабільна банківська система у Білорусі – це важливий елемент, що підтримує польсько-білоруський торговельний обмін.
Польща відкривається для іммігрантів – видання «Rzeczpospolita» повідомляє, що польський уряд хоче боротися з проблемою нестачі працівників. Нова міграційна політика коштуватиме близько 3 мільярдів злотих, половину цих коштів можуть покрити євросоюзні фонди.
Йдеться, зокрема, про заохочення студентів і висококваліфікованих працівників, а також поляків, які нині працюють за кордоном, але можуть повернутися на батьківщину.
Томаш Дудек з агентства працевлаштування «Otto Workforce» каже, що нині вже тяжче залучити працівника з України, бо Чехія подвоїла ліміт кількості дозволів на роботу до 20 тисяч осіб. Зокрема й через цю причину польський уряд впроваджує зміни, які сприятимуть залученню до Польщі працівників з-за кордону.
«Поляк неефективно примножує гроші», - це газета «Puls Biznesu» стверджує, що більшість осіб заощаджує свої кошти без будь-якого плану, а могли б, мовляв, заробляти й більше.
Одне з досліджень показало, що поляки у своїх фінансових рішеннях керуються переконаннями, а не об’єктивним знанням. Вони, наприклад, більше вкладають коштів у житло, а не у продукти фінансового ринку. А слово «інвестиція» однозначно асоціюється з ризиком, якого поляки уникають як вогню. Дослідники поділили поляків на чотири групи, - найбільша з них складається зі старших осіб, що примножують гроші у безпечній, довшій перспективі. У другій групі здебільшого жінки, які ніколи не інвестували. Третя група – це жителі сіл і містечок з найнижчим прибутком, вони не часто інвестують. А у четвертій групі молоді та грошовиті. Це – шукачі вражень, половина з них інвестує свої кошти час від часу, а 18% роблять це регулярно. Вони найкраще обізнані з правилами заощаджень та інвестицій.
В.П.