Роботодавці все частіше пропонують працівникам додаткові вигоди
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
28.01.2019 14:26
ЄС відстоює збільшення прав працівників, які мають дітей. До 2038 року вугілля має зникнути з енергетики Німеччини
pixabay.com/CC0 Creative Commons
Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,28 PLN
1 USD – 3,75 PLN
1 UAH – 0,13 PLN
Компанії «розігналися з витратами на додаткові бонуси для працівників», – коментує газета «Rzeczpospolita». Торік вартість інвестицій у цій сфері зросла майже на 1 мільярд злотих і перевищила 12 мільярдів злотих (це майже 3 мільярди євро). Експертка Конфедерації Левіатан Моніка Федорчук пояснює, що за нинішньої ситуації на ринку праці такі витрати економічно виправдані, вони допомагають знаходити і затримувати працівників. Серед них з’являються нові пропозиції – вже не лише медичне обслуговування і перепустки у спортзал, а нерідко, наприклад, фруктова п’ятниця або масаж. Додаткову форму винагороди частіше отримують представники професій, для яких раніше це було рідкістю, зокрема в торгових мережах і на щораз нижчих посадах. А працівники з України дедалі частіше можуть сподіватися на безкоштовне житло та харчування.
Щоденник «Rzeczpospolita» також звертає увагу на збільшення прав працівників, які мають дітей. Європейський Союз ухвалив директиву, що має гарантувати рівновагу між професійним і приватним життям опікунів. Для польського законодавства це чималий виклик. Важко буде врахувати інтереси роботодавців, їхніх працівників, і Закладу соціального страхування, який платитиме за відпустку для догляд за дитиною. Європарламент підтвердив право на чотири місяці батьківської відпустки – два місяці для кожного з батьків, без можливості передати її батькові чи матері дитини. Новим у постанові Європарламенту є можливість клопотання працівника про гнучкішу організацію роботи.
Видання «Dziennik Gazeta Prawna» пише про «Початок кінця вугілля в Німеччині». До 2038 року чорне паливо має зникнути з енергетики цієї країни. Після понад 20-годинних розмов, німецька вугільна комісія домовилася. Політики, екологи, представники бізнесу та профспілок мали ухвалити спільну позицію ще в листопаді, проте переговори зупинилися. Делегати регіонів, у яких є важка промисловість, шахти та вугільні електростанції, намагалися вибороти якнайбільше грошей на припинення їхньої діяльності. Екологічні організації та більшість суспільства вимагали якнайшвидше відмовитися від вугілля і зменшити викиди вуглекислого газу. Німеччина відповідальна за понад одну п’яту викидів у всьому Європейському Союзі.
Н.Б.