Курси валют у Національному банку Польщі:
1 USD – 3,75 PLN
1 EUR – 4,28 PLN
1 UAH – 0,13 PLN
Польський уряд затвердив власний законопроект про просте акціонерне товариство. Про це повідомило Міністерство підприємництва і технології. Створення нової правової форми стане можливим завдяки оновленню Кодексу торговельних підприємств. Це має сприяти діяльності новостворених технологічних фірм.
Однією з цілей даного положення є полегшення пошуку грошей на розвиток технологічних підприємств. Міністерство переконує, що просте акціонерне товариство буде легко як створити, так і вести його діяльність. Його створення через інтернет із капіталом розміром в 1 злотий триватиме 24 години. Рішення в такій фірмі можуть прийматися за посередництвом електронної пошти і відеоконференцій, а замість правління і наглядової ради в ній може діяти рада директорів.
Схожі рішення діють вже, зокрема, у Франції, Великій Британії та в Словаччині.
Як повідомляє Міністерство підприємництва і технології, даний законопроект є останнім з пакету 100 змін для фірм. Нові положення мають набути чинності у 1 кварталі наступного року.
1,582 млн заяв про доручення виконання праці іноземцеві було видано протягом 2018 року, - повідомило Міністерство родини, праці і суспільної політики. З них 1,446 млн – це працевлаштовані у Польщі українці.
На основі таких заяв на берегах Вісли свою працю можуть виконувати громадяни України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови і Росії.
Скандальна праця однієї з польських скотобоєнь руйнує репутацію польських продуктів. Збитки можуть сягнути 600 мільйонів євро, а гуртові ціни яловичини вже впали, - пише «Rzeczpospolita».
Через виявлену минулого тижня журналістами телебачення TVN процедуру використання м’яса корів, що не пройшли ветеринарну перевірку, в одній з мазовецьких скотобоєнь, розгорається гігантський скандал. Стурбованість з приводу цієї ситуації висловили вже 14 країн-членів ЄС, а також Ізраїль і Туреччина – саме туди надходило м’ясо з Острув-Мазовецької. Справа дуже серйозна, бо понад 80% польської яловичини йде на експорт.
Збитки через цей скандал вже дуже серйозні – частину своїх замовлень яловичини вже скасували Словаччина і Чехія, французькі міністри говорять про «польський скандал» і вимагають проведення євросоюзної санітарної перевірки, а місцеві торговельні мережі відкликають з ринку частину своїх продуктів. Але це ще напевно не кінець. Проте, це потрясіння може мати для польської м’ясопереробної галузі й позитивні наслідки. Зокрема, як читаємо у газеті, вона може стати більш цивілізованою завдяки частішому й ретельнішому контролю.
NBP, IAR, Rzeczpospolita/А.М.