Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,33 PLN
1 USD – 3,82 PLN
1 UAH – 0,14 PLN
Найбільшою проблемою у 2019 році для польської економіки буде підтримка економічного зростання проти уповільнення світового економічного зростання, - сказав президент Національного банку Польщі Адам Ґляпінський під час відкриття конференції «Економічне відкриття 2019 року». Європейська економіка увійшла в фазу хронічного уповільнення, тим часом те, що відбувається з польською економікою, заслуговує на назву економічного дива, і збереження цього стану буде найбільшим викликом цього року, – вказує голова Нацбанку Польщі:
«Уже декілька років триває щось, що, звичайно, можна назвати економічним дивом і такий термін використовуватиметься у підручниках. Це економічне диво полягає в тому, що в нас є дуже швидке економічне зростання у повністю стійкій та стабільній економіці», - вказав Адам Ґляпінський.
Конференція під назвою «Економічне відкриття 2019 року» відбувалася за участі міністра інвестицій і розвитку Єжи Квєцінського та голови Національної торгової палати. Учасники варшавської зустрічі згодні були, що «брекзит» і його наслідки можуть вплинути на економіку Польщі.
Міністр сім’ї, праці і соціальної політики оголошує перегляд закону про торгівлю в неділю. У березні минає рік, відколи закон ввійшов у дію. В ефірі Польського радіо міністр Єльжбєта Рафальська вказала, що, фактично, кожен закон, після року його функціонування, має бути переглянуто. Цього року обмеження в торгівлі не обов’язують в останню неділю місяця. Торгувати можна в неділю перед Великоднем і в другі дві неділі поспіль перед Різдвом.
Білорусь стає експортером вугілля в Україну та Європейський Союз. Мінські коментатори відзначають, що вугілля не видобувається в Білорусі, а отже виникає питання про його справжнє походження.
За даними Білоруського статистичного бюро, у минулому році експорт кам’яного вугілля з Білорусії в Україну збільшився в 980 разів порівняно з попереднім роком.
Білоруські підприємства продали за кордон майже 854 тис. тонн цього вугілля на суму майже 75 мільйонів доларів. Дві третин були продані Україні, одна третина - Європейському Союзу, в основному - Польщі.
Білорусь не видобуває свого вугілля, тому, ймовірно, реекспортувала те, що купила - в основному в Росії та Казахстані. Не виключено, що частина російського вугілля, яке продається через комерційні компанії - в тому числі й іноземні - зареєстровані в Білорусі, може надходити з районів Донбасу, окупованих Росією.
Л.І.