У США планують санкції проти Nord Stream 2
PR dla Zagranicy
Lidia Iwaniuch
14.05.2019 14:04
Проект передбачає санкції проти суден, що працюють при прокладанні Nord Stream 2, і відмову у видачі віз керівникам компаній, пов’язаних із цими суднами
ФОТО: Польське радіо
Курси валют за Національним банком Польщі:
1 USD – 3,83 PLN
1 EUR – 4,30 PLN
1 USH – 0,14 PLN
У Варшаві триває зелений тиждень ЄС. Це можливість обміну ідеями та перевіреними практиками в галузі охорони навколишнього середовища між країнами-членами Євроспільноти. За словами міністра навколишнього середовища Кшиштофа Ковальчика, добрим прикладом для інших країн може слугувати урядова програма «Чисте повітря», яка серед мешканців Польщі здобула велику популярність. У рамках цієї програми можна отримати до 90% дофінансування на заміну старих котлів, що використовуються для опалення будинку, і термоізоляцію житла.
У Польщі щороку через низьку якість повітря вмирає від 45 до 50 тисяч людей. Зелений тиждень Європейського Союзу є найбільшою подією Європи з питань екологічної політики, ініційованою Європейською комісією.
Двоє американських сенаторів – республіканець від штату Техас Тед Круз і демократка з Нью-Гемпшира Жанна Шахін мають намір подати проект закону, що передбачає санкції на підрядників трубопроводу Nord Stream 2 – повідомляє Bloomberg. Метою є збільшення тиску на Росію.
Проект передбачає санкції проти суден, що працюють при прокладанні Nord Stream 2, і відмову у видачі віз керівникам компаній, пов’язаних із цими суднами.
Крім того, автори проекту хочуть блокувати транзакції, що стосуються «нерухомості або бізнесу» в США, які належать цим людям. Вони також передбачають покарання суб’єктів, які забезпечують проект Nord Stream 2.
Посол Норвегії в Польщі Оляф Миклебуст наголошує, що газопровід Baltic Pipe суттєво зміцнить енергетичну безпеку Європи. Дипломат підкреслює, що Норвегія активно підтримує реалізацію цього проекту, оскільки ця ініціатива корисна не лише для Польщі й Норвегії, але й інших країн регіону. Baltic Pipe повинен з’єднати газотранспортні системи Данії і Польщі. Запуск роботи газопроводу передбачено на 2022 рік.
У цьогорічній найбільшій виставці імпортованої їжі SIAL у Китаї беруть участь понад 60 компаній із Польщі. Така кількість не дивує, враховуючи той факт, що китайські споживачі дедалі більше цінують польські харчові продукти.
На ярмарку SIAL 2019 присутні виробники польських солодощів, молока та молочних продуктів і птиці. Особливо популярним на китайському ринку стає, саме, польське молоко. Цьогоріч його продаж – на думку експертів галузі – може бути рекордним.
Л.І.