Logo Polskiego Radia
Print

Ґазпром чекають клопоти з газопроводом Nord Stream 2

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 04.07.2019 14:54
Аж 12 відсотків молодих людей вважає, що боргів можна й не сплачувати. У Польщі скорочується ринок нелегальних цигарок
pixabay.com/CC0 Creative Commons

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,24 PLN
1 USD – 3,76 PLN

1 UAH – 0,14 PLN

Поправки у газовій директиві Європейського Союзу можуть ускладнити російському концернові застосування монополістської практики, а Росії – реалізацію політичних цілей з використанням газопроводу Nord Stream 2. Таку оцінку наводять аналітики Польського інституту міжнародних справ. На думку експертів, ключовим для ефективності правил ЄС, які стосуються, зокрема, цього газопроводу, буде введення директиви в дію та її інтерпретація, – пише «Gazeta Polska Codziennie». Застосування євросоюзного законодавства в повному обсязі могло б мати для РФ та Ґазпрому серйозні наслідки. Принцип доступу до газопроводу третіх сторін означав би відкриття його для інших суб’єктів, скасування монополії Ґазпрому і цінову конкуренцію. Призначення незалежного оператора гарантувало б розподіл потужностей на рівних умовах, тобто Ґазпромові стало б важче обмежувати транзит територією України. Введення принципу прозорості тарифів дозволило б порівняти рентабельність транспортування газу маршрутом Nord Stream 2 та Україною. Автори дослідження очікують, що Польща стежитиме за впровадженям газової директиви ЄС до німецького законодавства та її застосуванням у випадку Nord Stream 2.

94 відсотки опитуваних у Польщі не сумніваються, що свої борги треба сплачувати. Проте, з кожним роком зменшується група осіб, для яких фінансові зобов’язання – це святість. Аж 12 відсотків молодих людей вважає, що боргів можна й не сплачувати, – наголошує «Dziennik Gazeta Prawna». Дослідження Конференції фінансових підприємств підтверджує, що опитувані схильні виправдати неетичну фінансову поведінку. Авторка дослідження професор доктор габілітована Анна Лєвіцька-Стшалецька з Польської академії наук звернула увагу, що показник згоди на порушення споживачем правових норм або етичних стандартів торік досягнув майже 41, а це означає, що поляки готові виправдати порушення правил у понад двох п’ятих ситуацій. Такий результат свідчить про дуже великий обсяг суспільної згоди на зловживання споживачів у сфері фінансів.

Як повідомляє Міністерство фінансів та Краєва податкова адміністрація, в Польщі скорочується ринок нелегальних цигарок. За даними ЄС, зараз понад 10 відсотків тютюнових виробів у Польщі походить з контрабанди і незаконного виробництва. Ще кілька років тому таких виробів було понад 20 відсотків. Business Centre Club та Краєва податкова адміністрація відкрили суспільну кампанію, якої мета – усвідомити, що купівля цигарок з незаконного джерела означає фінансування злочинних груп. Віце-міністр фінансів Пйотр Вальчак відзначив, що боротьба з контрабандою в Польщі дуже складна, зокрема, тому, що найдовшим є кордон з країнами, які мають низькі ціни на цигарки. По-друге – Польща межує з державами, через які посередньо може ввозитися контрабандний товар – наприклад, це стосується Словаччини, балтійських країн, Білорусі, – звідси потрапляє до Польщі контрабанда з Росії. Також дуже складна ситуація в Україні впливає на посилення діяльності груп, які займаються контрабандою. Польське законодавство передбачає покарання людей, які виробляють, розповсюджують та купують нелегальні тютюнові вироби.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти