Курси валют у Національному банку Польщі:
1 EUR – 4,18 PLN
1 USD – 3,13 PLN
1 UAH – 0,39 PLN
Польське відомство фінансів щораз більш упевнене, що цього року зростання ВВП не буде нижчим, ніж 2,5 відсотки.
Газета «Rzeczpospolita» помістила заяву міністра фінансів Яцека Ростовського: «З польською економікою є краще, ніж ми гадали (...). Найскладніший період – уже за нами», – сказав міністр. Тепер спостерігається стабілізація державних фінансів, і це дозволить Польщі ще цього року вийти з процедури надмірного дефіциту, оголошеного Європейською Комісією 2009 року.
Знижується рівень безпеки економічної діяльності в Польщі – свідчить найновіший рапорт Бюро економічної інформації (який оприлюднив BIG InfoMonitor).
За останні чотири місяці цей показник зменшився на понад 6 процентних пунктів і став найнижчим за 2,5 роки. Проте, важка ситуація не обмежує планів розвитку та інвестицій фірм. Третина опитуваних компаній планує цього року збільшити витрати на заробітну плату. Лише 4 відсотки планують зниження платні.
«Dziennik. Gazeta Prawna» повідомляє, що Брюссель заблокував 300 мільйонів євро, призначених для Польщі у програмі Інноваційна економіка.
Приводом є помилки Міністерства регіонального розвитку. До часу висвітлення цієї справи Брюссель не прийматиме нових клопотань. В ЄС допускається максимально 2 відсотки помилок при складанні документів про фінансування, а в польських їх майже удвічі більше.
«Gazeta Wyborcza» ставить запитання, яку пенсію працівники отримають на старість.
Неможливо переконати європейців у необхідності підвищення пенсійного віку без показання, що в іншому випадку їхня пенсія буде дуже невисока. Проте, тільки дві країни ретельно інформують своїх громадян про справжній розмір пенсії, яку вони будуть отримувати – Данія і Швеція.
Вся Європа підвищує пенсійний вік. І в кожній проти цього бунтуються майбутні пенсіонери. Політики не пояснюють громадянам, чому слід змінити пенсійну систему. А все-таки, Польща під оглядом інформування виглядає ненайгірше, порівняно з іншими країнами.
Кожний п’ятий поляк запізнюється на роботу. Згідно з найновішими даними агентства Work Service, у тому, що вони з’являються на робочому місці пізніше, ніж слід, зізнаються понад 19 відсотків поляків.
Працівники пояснюють це, наприклад, занадто довгим сном, похміллям або тим, що вони снідали. Їхня відсутність на роботі обходиться польським роботодавцям у 12,5 мільйонів злотих. Манера запізнюватися найбільш поширена серед мешканців понад півмільйонних міст – там 26 відсотків працівників запізнюється на роботу щонайменше раз на тиждень, а ще 13 відсотків – мають проблеми з визначенням, як часто приходять на роботу невчасно. 30 відсотків виправдовуються фактом, що відводили дітей до школи або садка, а 28 відсотків – довгим сном. Ще 30 відсотків пояснюють, що запізнилися через незручності з транспортом – пробки і запізнення міських транспортних засобів.
Н.Б.