Поклади сланцевого газу у Польщі складають 346–768 мільярдів кубометрів
PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz
21.03.2012 13:40
Курси валют. У Варшаві оголошено рапорт про засоби слацевого газу. Молодь і літні люди на польському ринку праці. Іноземні студенти – ліками на демографічну кризу у Польщі
ФОТО: Польське радіо
Курси валют за Національним банком Польщі:
1 EUR – 4,13 PLN
1 USD – 3,11 PLN
1 UAH – 0,39 PLN
Передбачається, що поклади сланцевого газу у Польщі складають 346–768 мільярдів кубометрів. У Варшаві оголошено результати дослідження Державного геологічного інституту. Як сказав директор інституту Єжи Навроцький, попередні оцінки американського Агентства енергетичної інформації вказували на більші засоби сланцю. Автори рапорту підрахували, що при теперішньому рівні використання поляками блакитного палива (тобто майже 14,5 мільйонів кубометрів у рік), покладів сланцевого газу вистачить на 65 років. Щоб оптималізувати видобуток сланцевого газу, Польща повинна спершу інвестувати у технологію.
«Dziennik. Gazeta Prawna» пише про літніх людей на польському ринку праці. «Це неправда, що після 50-тки не можна знайти працю», - переконує видання. Посилаючись на дані найбільших агентств з працевлаштування газета інформує, що роботодавці дуже навіть охоче дають працю літнім людям: серед працевлаштованих за посередництвом цих агентств аж 10% - люди віком 50 +. Як пише «Dziennik.Gazeta Prawna», старші працівники мають свої незапаречні переваги: досвід, лояльність і низькі фінансові вимоги. «Дешевий і вірний. Працівник 50+» - читаємо у газеті.
А тепер – про молодь на польську ринку праці. Для 90 % випускників вищих навчальних закладів, найфективнішим способом знайти працю є ... стажування. Адже цей час можна використати для того щоб на практиці показати свої вміння, здобути досвід і ... отримати штат. Замість висилати в інтернетну безодню резюме, польські студенти почали активно шукати реальні фірми, де можна пройти (здебільшого безкоштовне) стажування. Фірми помітили у цьому користь: за останні чотири роки кількість пропозицій стажів зросла на 400%.
Іноземні студенти – ліками на демографічну кризу у Польщі. Як повідомляє «Rzeczpospolita», у польських вищих навчальних закладах – дедалі менше студентів. За різними прогнозами, до 2020 року спудеїв буде менше навіть на 30% (600 тисяч). Причиною – демографічна ситуація країни. Порятунком для вишів можуть стати закордонні гості. Бо у світі, виявляється, є країни, які готові заплатити за науку своїх громадян за кордоном. Ось, наприклад, бразильський уряд планує профінансувати навчання 75 тисяч молодих бразильців, які виберуть технічні напрямки. Китай теж фінансово допомагає своїм громадянам здобувати вищу освіту. Але щоб польські університети могли скористатися цими дотаціями, треба спочатку увійти до списку країн, навчання в яких фінаснує китайський уряд, А це – вже завдання польського уряду.
Я.С.