Польща таки підпише угоду АСТА. Користувачі Інтернету проти
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
24.01.2012 15:00
Міністерство цифризації має намір створити робочу групу, яка б займалася охороною урядових мереж та веб-сторінок
Варшава. Пікет противників підписання польським урядом угоди ACTA PAP/Paweł Supernak
Польський уряд не не повинен підписувати домовленості ACTA, - вважає юрист Піотр Ваґльовський, який займається питаннями Інтернету.
Підписання цього документу на 26 січня анонсував міністр цифризації та адміністрації Польщі Міхал Боні. За оцінкою уряду документ має захищати інтелектуальну власність. Проте користувачі Інтернету побоюються, що угода призведе до обмеження свободи висловлювань.
Піотр Ваґльовський вважає, що саме користувачі Інтернету мають рацію: На мою думку, ми маємо справу із порушенням демократичних принципів гри. Я вважаю, що це порозуміння, яке узгоджувалося за зачиненими дверима, дехто намагається просто протиснути до правових систем різних країн, - вважає експерт.
Від суботи в Польщі хакери блокують сайти урядових установ в протесті проти угоди ACTA. Міністерство цифризації та адміністрації має намір створити робочу групу, яка б займалася охороною урядових мереж та веб-сторінок.
Наступного тижня в країні повинні розпочатися громадські консультації у справі порозуміння АСТА.
Нагадаємо, що ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) – це договір між Австралією, Канадою, Японією, Південною Кореєю, Мексикою, Марокко, Новою Зеландією, Сингапуром, Швейцарією та США, до якого має приєднатися ЄС. Назву порозуміння можна перекласти як «домовленість проти обігу підробок», однак воно стосується охорони інтелектуальної власності в цілому, зокрема в Інтернеті.
А.З.