Logo Polskiego Radia
Print

Віктор Орбан «заступився» за угорську меншину на Закарпатті

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 13.05.2014 15:34
  • Орбан про угорську меншину.mp3
Прем’єр-міністр Угорщини заявив у парламенті, що угорці, які проживають на території України, повинні отримати автономію і подвійне громадянство
Wikipedia/European People's Party

Разом із заявою про потребу надання автономії і подвійного громадянства угорській меншині на Закарпатті, Віктор Орбан сказав про підтримку української влади в розбудові демократичної держави. Експерт Інституту публічних справ у Варшаві Лукаш Венерський вважає цю активність голови угорського уряду невдалою спробою показатися перед громадянами.

Лукаш Венерський: Я здогадуюся, що Віктор Орбан, просто, хотів зробити добре враження на початок нового строку правління. Але він міг вибрати інший спосіб реклами, бо, однак, порушення такої тематики в цей момент наводить на думку події, які відбуваються в Україні і взаємини з Російською Федерацією; аргументи, які висуває російська сторона у справі захисту власної національної меншини та людей, які користуються російською мовою. Я розумію, що можна піклуватися про своїх громадян в інших країнах, можна розмовляти про ставлення до них у цій чи іншій країні. Тим більше, що чималі групи угорської національної меншини живуть за кордоном, також в Україні. Але в українському Закарпатті їхня громада не найбільша. Більше число угорців – у Румунії та Словаччині. Зрозуміло, можна і треба моніторувати, яким є ставлення до власної національної меншості, але обговорювати цю тему тепер цілком невідповідно. Це підбурює атмосферу в самій Україні, наводить асоціації з російською політикою відносно України.

Тим більше, що досі не повідомлялося про випадки порушення прав осіб угорського походження в Україні – каже експерт.

Лукаш Венерський: Взагалі проблема угорської меншини в різних країнах обговорюється від часу до часу, ця тема повертається в дискусії. Але, вважаю, це притаманне політиці 19-століття. Такі декларації радше спричинять більше хаосу в інших державах, де проживають угорці, ніж справді їм допоможуть. А оскільки угорська меншина є численною в різних країнах, це настроює негативно й агресивно до такої політики Угорщини. Зрозуміло, треба дбати за свою національну меншість, якщо вона зазнає кривди, але в цьому випадку такого не було, принаймні ситуація угорців не дає Вікторові Орбану підстав до таких декларацій, тим більше – до тверджень про узгодження з європейською політикою. Навпаки, такий підхід загострює можливі конфлікти, з одного боку, в самому Європейському Союзі, а з другого боку, у відношенні до України, це вписується в російську риторику.

Такими заявами Віктор Орбан показує деяку втрату контакту з реальністю – каже експерт польського Інституту публічних справ.

Лукаш Венерський: Тепер угорці повинні зосередитися передусім на тому, щоб допомагати Україні відбудувати демократичні структури і побороти проблеми, з якими вона змагається. Угорщина повинна однозначно станути на боці Європейського Союзу, але, як видно, в цьому випадку проходять дивні маневри: з одного боку – офіційно налаштоване співробітництво з Євросоюзом, а з другого боку – відбуваються якісь посилені контакти з Владіміром Путіном. Треба сказати рішуче: політика Віктора Орбана настроює до нього негативно обидві сторони: і Європейський Союз, і Україну. Адже все це проходить на фоні подій, які відбуваються тепер в Україні.

Н.Б./IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти