Logo Polskiego Radia
Print

Битва за посади в ЄС. Раунд перший: Європарламент

PR dla Zagranicy
Olena Babakova 03.07.2014 17:29
Поляки очолили три важливих комітети ЄП і дві комісії міжнародної співпраці
www.europarl.europa.eu

У Страсбурзі цього тижня розпочав працю новий склад Європарламенту. А це означає, що ЄС вступив у гарячий період розподілу найважливіших посад у рамках об’єднання. Якщо повний склад Європейської Комісії, тобто своєрідного уряду ЄС, ми побачимо лише за кілька тижнів, то керівництво Європарламенту вже обране.

Главою євродепутатів став, як і прогнозували, німецький соціал-демократ Мартін Шульц. Представники Польщі ж отримали крісло одного з віце-голів згромадження – ним став депутат від партії Право і справедливість Ришард Чарнецький. Щоправда, посада віце-глави Європаралменту несе у собі більше престижу, ніж реального впливу – Мартін Шульц матиме аж 17 заступників. Реальною владою ж тішаться голови комітетів. І тут поляки досягли чималих успіхів – їм дісталися одразу три з двадцяти. Серед них – важливий комітет промисловості, досліджень та енергетики, його очолив колишній прем’єр Польщі Єжи Бузек. Цей вибір хвалить політолог Пйотр Вавжик з Варшавського університету:

- Важко знайти кращого спеціаліста з цих питань. Треба пам’ятати, що Бузек це прем’єр, який провів реформу гірничовидобувного сектора, яку високо оцінюють і економісти, і працівники. Я радий такому вибору євродепутатів.

Бузек керуватиме згаданою комісією протягом 2,5 років. Потім його на цій посаді змінить екс-комісар ЄС у справах бюджету Януш Лєвандовський. Але на цьому не кінець з польськими успіхами. Комітетом сільського господарства покерує представник польських аграріїв Чеслав Сєкєрський, а комітетом конституційних справ – Данута Гібнер, яка теж колись виконувала об’язки єврокомісара. Сама Гібнер визнає, що легко не буде: у новому Європарламенті важко буде узгодити інтереси соціал-демократів та християнських демократів, двох найбільших фракцій. А саме її комітет має займатися зміцненням євроінтеграції та створенням нового кшталту ЄС після кризи. Щодо перспектив Гібнер та Сєкєрського у Європарламенті Пйотр Вавжик висловлює немало скепсису:

- Я не знаю, яке поняття про конституційний процес у ЄС може мати Данута Гібнер, адже вона такими речами ніколи не займалася. Нагадаю, у парламенті попередньої каденції вона була головою комітету регіонального розвитку. Сєкєрський має замало досвіду. Лєвандовський, який прийде на зміну Бузеку, є гарним фінансистом, але – промисловістю він теж ніколи не займався.

Що ще змогли отримати поляки в Європарламенті? Боґуслав Ліберадзький та Кароль Карський стали квесторами – доволі престижна посада пов’язана з фінансуванням праці євродепутатів. Польщі відійшли посади голів комісії міжпарламентської співпраці з Білоруссю та Іраном. Багато зусиль Польща доклала, аби її представник очолив комісію співпраці з Україною, але тут поляків випередив представник Сербії.

О.Б./IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти