ЄвроМайдан... Вороття до старої України вже не буде!
PR dla Zagranicy
Anatoliy Zymnin
21.11.2014 17:35
Герої нашої передачі - учасники Революції Гідності - Олексій Гарань, Катерина Ніколаєнко та Анастасія Береза
konstantychodkowski.blogspot.com
Рік тому ми були свідками унікальних подій, коли історія творилася на наших очах. Початок ЄвроМайдану, коли декілька сотень осіб, домовившись за допомогою соціальних мереж, вийшли на головну площу України, аби висловити протест проти рішення українського уряду не підписувати Угоди про асоціацію з ЄС, став початком змін не лише в Україні, а в усьому світі, руйнуючи геополітичний лад, який панував досі. І хоча зміни тривають, і ніхто точно не знає, куди ця трансформація нас заведе, відомо лише одне – вороття до старого світу і старої України вже не буде.
Професор Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань був на Майдані майже від самого початку, ще тоді, коли протести мали всього лише проєвропейський характер. Пізніше влада пішла на загостення ситуації – відбулося побиття студентів та спроба насильницького розгону маніфестації. Революція, однак, перемогла, і, як підкреслює Олексій Гарань, не варто слухати скептиків, які стверджують, що в Україні нічого не змінилося.
Активістка Громадського сектору Майдану Катерина Ніколаєнко вперше прийшла на допомогу протестуючим 1 грудня, після побиття «Беркутом» студентів на Майдані Незалежності. За її словами, ЄвроМайдан дав початок діяльності багатьом громадським організаціям та був поштовхом до розвитку волонтерського руху в Україні.
Анастасія Береза нині працює в незалежному тижневику «Новое время». Під час Революції Гідності вона була журналісткою «Української правди». На Майдан приходила майже з самого початку, щоб описувати те, що відбувається, а потім – допомагати. Вже тоді, у перші дні ЄвроМайдану, вона відчувала підтримку з боку Польщі.
Спогади та прогнози героїв нашої передачі – слухайте в аудіо-файлі.
Підготували Анатолій Зимнін та Піотр Поґожельський