Logo Polskiego Radia
Print

Останні заяви ключових німецьких політиків про Україну викликали коментарі

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 25.11.2014 17:33
  • Німеччина-ЄС-Україна-Росія.mp3
Постає питання, чи в Європі існує розходження відносно європейського та євроатлантичного майбутнього України
Wikipedia

У неділю, 23-го листопада, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав виданню «Der Spiegel», що він проти вступу України до НАТО. За його словами, також приєднання України до Європейського Союзу наразі є нереальним.

Наступного дня німецька канцлер Анґела Меркель спростувала повідомлення ЗМІ про існування розбіжностей між нею і міністром. Заявила, що всі дії, які стосуються Росії, узгоджені з главою МЗС. За словами Меркель, не існує альтернативи політиці її уряду, яка полягає у «рішучій та однозначній» позиції відносно російського президента, з одночасним продовженням переговорів з Кремлем (це необхідно хоча б з огляду на мешканців сходу України).

Проте, чи ці заяви не вказують, що в німецькій і – ширше – європейській політиці у відношенні до України немає єдності? Чи такі висловлювання, як голови німецького МЗС, не заохочуватимуть інших до подібних заяв?

Слід також додати про заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа у понеділок 24-го листопада, що політика відкритих дверей відносно України – актуальна. Безперечно, у нинішніх обставинах це позитивний сигнал.

А ще виникає питання, як поставитися до очікувань Росії, котра вимагає запоруки, що Україна ніколи не приєднається до Північноатлантичного альянсу.

З цими запитаннями звертаємося до аналітика Польського інституту міжнародних справ у Варшаві, Євгена Воробйова.

Розмова – у звуковому файлі.

Н.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти