Logo Polskiego Radia
Print

Польща святкує 15-річчя членства у Європейському Союзі

PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz 06.05.2019 16:42
  • 20190506_rocznica Polski w UE.mp3
У програмі культурних заходів був і родинний пікнік, і виставка «Батьки-засновники Євросоюзу», і мультимедійне шоу «Граємо для Європи»
Wikimedia Commons/CC-BY-SA-2.0/Michal Osmenda

1 травня 2004 року Варшава, разом з іншими дев’ятьома столицями, вступила до євросоюзного ґрона. Цій події були присвячені культурні події, що відбулися у Польщі у перші дні травня.

У програмі культурних заходів був і родинний пікнік, і концерт «Європейська симфонія» у Національній опері, і виставка «Батьки-засновники Євросоюзу», і мультимедійне шоу «Граємо для Європи». Організував ці святкування Національний центр культури.

Говорить директор Національного центру культури Рафал Віснєвський:

«Шоу, концерти, конкурси, пікнік у Королівських Лазєнках. В нашій програмі кожен знайде подію для себе. Такою, зрештою, є ідея Європейського Союзу, який є відкритим проектом. Саме така ідея була провідною під час організації програми святкувань. У ніч з 30-го квітня на 1 травня перед Національним стадіоном у Варшаві відбувся грандіозний концерт, участь в якому взяли відомі польські артисти. На сцені звучала популярна музика, рок-музика, а також гіп-гоп, отже, кожен міг знайти щось для себе».

Музичні дуети та сучасне аранжування найпопулярніших творів з останніх п’ятнадцяти років – так виглядало мультимедійне шоу «Граємо для Європи». На сцені виступили зірки польської музичної сцени – Орґанек, Мунєк Стащик, Дарія Зав’ялов, Марґарет, Давід Квятковський, гурти «Еней», «ЛемОн», «Лао Че». Елементом цього шоу були 3D-візуалізація та показ повітряної акробатики.

А дійство почалося символічним відліком від 28 до 1 (тобто за кількістю членських країн в ЄС), гімн Європейського Союзу «Ода до радості» виконано у різних музичних стилях.

Спеціальну програму підготував, зокрема, польський вокаліст Давід Квятковський:

«Я вибрав для цього шоу три свої найбільші хіти – це пісня «Ти є», пісня «Кохай мене», яка недавно з’явилася, цей мій останній сінгл. І третя пісня, англомовна, «Afraid». Всі пісні мають прекрасне аранжування. Мушу сказати, що мені подобається виступати на таких концертах, які мають мету, ціль, якусь місію. А цей концерт - це ж елемент свята, ми святкуємо і радіємо, що належимо до Європейського Союзу».


Концерт транслювався Польським телебаченням, а під стадіоном його подивилися тисячі варшав’ян:

«Сьогодні – "Граємо для Європи"! Це небуденний спосіб святкування, дещо інший. Люди можуть зустрітися, послухати музику і разом святкувати».

«Це ж таке велике свято – 15-річчя членства в ЄС. Я вважаю, що ми на цьому членстві виграли!»

«Я вважаю, під час такого концерту політика залишається десь далеко. Отже, варто радіти, розважатися і подумати над тим, що завдяки Євросозу нам, полякам, добре живеться. Це чудово, що ми є часитною Європейського Союзу! Маю надію, що так і буде!»

«Одою до радості» почалася теж кореспонденція журналіста Польського радіо з пікніка «Родинна Європа», який 1 травня відбувся у Королівських Лазєнках, у Варшаві.

«Цей пікнік є дуже вдалою формою щоби святкувати 15-річчя вступу до Європейського Союзу. Він, з одного боку, пояснює молоді, що саме відбулося 1 травня 2004 року, а з другого – нагадує про цю подію нам, дорослим».


На пікінку можна було взяти участь у конкурсі знань про Європейський Союз, а також – навчитися складати прапори різних країн...

Координаторка заходу Аґата Дзємян:

«Наші організатори з відділу культурної освіти Національного центру культури розказували про польські символи та символи Європейського Союзу, вони теж пояснювали дітям значення кольрів національних прапорів різних країн ЄС. І, що цікаво, цю подію... малювали наші ілюстратори. Малюнок базувався на асоціаціях, які з Європейським Союзом мають наші наймолодші гості».

«Ми би дуже хотіли, щоб люди активно включилися і справді відчули, що ми становимо спільноту. Польща є членом ЄС 15 ркоів, звісно, ми були в Європі ще тисячу років тому, але членство в Євроспільноті ми отримали 1 травня 2004 року. Маю надію, що завдяки нашому заходу, поляки дізналися білдьше про культуру та історію і Польщі, і кожної країни, яка належить до Європейського Союзу, і що теж відчули себе частиною великої Європи».


А ще з думкою про наймолодших громадян спільної Європи Національний центр культури видав книжку «Спільна Європа. Польща у Європейському Союзі». Директор центру Рафал Віснєвський наголошує, що в книжці доступною мовою розповідається про процес вступу до євроспільноти:

«Ми теж хочемо показати специфіку країн, які належать до Європейського Союзу. Показуємо, що кожна країна має свою культуру, національну кухню, тощо, можливо - трішки інші цінності, і завдяки цьому ЄС є різноманітним. Така мета нашої книжки».

IAR/Яна Стемпнєвич

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти