Logo Polskiego Radia
Print

Стадіонні хулігани не потраплять на арени Євро-2012?

PR dla Zagranicy
Anatoliy Zymnin 17.02.2012 13:40
Перед чемпіонатом польська поліція та українська міліція обміняються базами даних осіб, яким заборонено вхід на стадіони
Вікіпедія/Petar Milosevic

У Києві 16 лютого відбулася конференція, присвячена безпеці Чемпіонату Європи з футболу. У ній взяли участь представники правоохоронних органів України, Польщі, а також інших європейських країн, які або межують з організаторами Євро-2012, або збірні яких змагатимуться за європейську першість.

Заступник головного коменданта поліції Польщі Кшиштоф Ґаєвський заявив у Києві, що зустрічі польських та українських функціонерів проходять дуже часто. Він підкреслив, що найважливіше завдання – це встановлення принципів співробітництва польського і українського штабів, які займаються безпекою під час Євро-2012.

– Комунікація між штабами, до складу яких входить не лише поліція, а й служби безпеки та армія, вимагає низки узгоджень, – вважає Кшиштоф Ґаєвський.

Мова йде також про обмін інформацією, наприклад на тему стадіонних хуліганів. Віце-міністр внутрішніх справ України Віктор Ратушняк наголошує, що в його країні постійно оновлюється база даних таких осіб. Поки що в «чорному списку» – 1250 хуліганів. Додамо, що в польському «чорному списку» – у 1,5 рази більше осіб.

– Якщо хтось порушував громадський порядок, на нього був складений адміністративний протокол, то ця особа потрапляє до нашої бази даних, – заявив Віктор Ратушняк.

Перед Євро-2012 має відбутися обмін баз даних країн – учасників турніру. Вболівальників, які потраплять до «чорних списків», можуть навіть не впустити на територію України, про це подбає Прикордонна служба.

Однак, учасники київської конференції в першу чергу цікавилися тим, як найкращі футбольні країни Старого континенту можуть допомогти своїм фанатам, котрі приїдуть до Польщі чи України на Євро-2012.

Рональд Мусе з голландської поліції в розмові з Польським радіо заявив, що до наших країн може приїхати навіть кілька десятків тисяч шанувальників збірної Голландії.

– В Україну на один лише матч може приїхати 10 тисяч вболівальників. А якщо голландці гратимуть в чвертьфіналі у Польщі – Ґданську або Варшаві, то приїде від 50 до 60 тисяч вболівальників. Проте мало хто з цих осіб матиме квитки на матчі Євро-2012, – вважає функціонер.

«Безбілетні» вболівальники переживатимуть футбольні емоції у спеціальних «фан-зонах», які діятимуть не лише в містах-господярях турніру, а й в інших найбільш привабливих населених пунктах. За порядком у «фан-зонах» також буде слід уважно стежити.

Саме тому до України і Польщі повинні приїхати поліцейські з країн, що беруть участь в Чемпіонаті Європи. Роберт Ґорансон зі шведської поліції розповів Польському радіо, що до України приїде від 15 до 20 шведських поліцейських.

– Передусім йдеться про підтримку наших вболівальників, допомога у контактах між ними та українською міліцією. Головне завдання: інформування, спілкування та полегшення життя нашим вболівальникам, – наголошує Роберт Ґорансон.

А до Євро-2012 залишилося 112 днів.

Опрацював Анатолій Зимнін

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти