Logo Polskiego Radia
Print

Польща-Україна 2:3 (матч Інтернет-сторінок)

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 12.05.2012 14:32
  • Autentika 13.05.12.mp3
Якщо плюси й мінуси українських Інтернет-сторінок порівняти з польськими, то Славко, у даній спортивно-віртуальній стадіонній дисципліні, переміг Славека.
Футбол і Інтернет - справи не роздільні - переконаний Міхал СамойлікФутбол і Інтернет - справи не роздільні - переконаний Міхал Самойлік

А тепер про малопомітну подію у Польщі, що стосується інтернетних вітрин футбольних клубів та стадіонів в контексті Євро-2012. Відразу ж, зазначимо – у своєрідному поєдинку між Польщею та Україною, з рахунком 3:2 перемогла збірна стадіонів Україна.

Молоді працівники варшавського інтерактивного Агенства Autentika вирішили провести європоєдинок між футбольними інтернет-вітринами польських та українських міст, де проходитимуть матчі фінальної частини Євро-2012.
Власник агентства Autentika Міхал Самойлік каже, що працівники фірми займаються створенням Інтернет-сторінок, вони цікавляться новими технологіями, але з другого боку, – кілька осіб у фірмі – вболівальники футболу. З об’єднання цих двох фактів і народилася ідея проаналізувати напередодні Євро-2012 інтернетні сторінки футбольних стадіонів і клубів.

– Серйозніше до теми підійшла українська сторона, – сторінки, які були підготовлені адміністраціями їхніх міст, де будуть розігруватися матчі, кращі, ніж польські відповідники.
Зрештою й сам результат, – а оцінки робили поляки, які теоретично могли б вболівати за польські інтернет-сторінки, – свідчить про те, що українці зробили широкий крок на зустріч вболівальникам. І це правильно, адже головними користувачами цих інтернет-ресурсів є власне вболівальники, – каже Міхал Самойлік.

Найбільша різниця між польськими і українськими Інтернет-вітринами у стилістиці і у графіці.

– І тут виразно виграють українські Інтернет-сторінки. Донбас-Арена, – найцікавіша, а з польського боку цікаву графіку має Ґданськ, але з другого боку, ця вітрина не дуже привітна і мало практична, тобто – ефектна, але на жаль, не ефективна.
Якщо говорити про різницю, то найбільшою помилкою, яка в Польщі не проявилася, але в Україні має місце, – так це відсутність розподілу між клубною інтернет-сторінкою і стадіонною. Бо стадіон, – це суб’єкт, який обслуговує різні – не лише спортивні заходи, він повинен мати окрему сторінку із загальною інформацією. А на двох українських Інтернетних вітринах ці явища об’єднані, – тяжко розібратися, відокремити зміст, що пов’язаний з клубом і зі стадіоном, – наголошує Міхал Самойлік.

Що стосується мультимедіа, то справа виглядає подібно, – додає Міхал Самойлік, але...

– Наприклад, якщо говорити про відеокамери, які встановлені на стадіонах, то їх більше з українського боку. А це великий плюс, бо інтернет-користувачі мають змогу спостерігати за будівництвом, за тим що там діється. На польських стадіонах таких камер менше. Якість українських камер краща.
З обох боків непогано виглядають тривимірні презентації, за допомогою яких можемо здійснити віртуальну екскурсію стадіонами. Як польські? так і українські інтернет-сторінки мають проблеми з мовними версіями. А справа ж, очевидна, – якщо до нас їдуть гості з усієї Європи, то англійська, німецька, французька мови повинні бути, – на жаль, цього нема, – констатує Міхал Самойлік.

Міхал Самойлік каже, що західноєвропейські футбольні клуби мають кращі Інтернет-сторінки, ніж польські чи українські за винятком Донбас-Арени. Причина такої ситуації в коштах, – на Заході, їхні клуби генерують більші гроші. Але, Євро-2012 підштовхнуло футбольну галузь обох наших країн до кращого представлення себе в Інтернеті.

Отже, як виглядає ранкінг WWW стадіонів двох країн, – Польщі та України?

– Перше безапеляційне місце, – це Донбас-Арена, тут найкращий інтернет-портал з усіх євростадіонів. Друге місце, – Олімпійський стадіон у Києві. А третє, – інтернетна сторінка з Ґданська.
Найгірший, на жаль, польський Вроцлав, тут несерйозний підхід до віртуальної презентації, це вже просто сором, – підбив підсумки власник варшавського агенства Autentika Міхал Самойлік.

Представники столичного агенства Autentika, в недавно опублікованому рапорті після характеристики вітрин кожного стадіону, ставлять плюси й мінуси. Наприклад, сторінка Донбас-Арени немає пошуковика. Вітрина стадіону Металіст виявляється зовсім не пристосована під вболівальників, які приїдуть до цього міста на Єврофутбол. Автори рапорту вважають також графіку харків’ян архаїчною.
Вітрину Львівського стадіону Autentika вважає доброю для 90-х років, мовляв на сьогодні вона вже застаріла. Хоча й хвалять, наприклад, зображення відеокамер у Львові.

Але, якщо плюси й мінуси українських Інтернет-сторінок порівняти з польськими, то виходить, що Славко, у даній спортивно-віртуальній стадіонній дисципліні, переміг Славека.
На нашій сторінці, www.polradio.pl ми подаємо лінк до польського рапорту про вітрини восьми стадіонів Євро-2012 Польщі та України.

Володимир Прядко

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти