Logo Polskiego Radia
Print

Геї можуть існувати, проте нехай не демонструють у громадському просторі?

PR dla Zagranicy
Igor Isayev 22.05.2012 11:09
  • 0522 pride.mp3
Нещодавно в Києві група організацій третього сектора намагалася організувати перший в українській столиці гей-парад, проте все фактично завершилося скандалом
Flickr/Estadao.com.br

Це – не перша спроба проведення подібного заходу в Україні, ще у травні 2009 р. польські студентки з групи «Gender Lviv» намагалися влаштувати демонстрацію на захист секс-меншин у Львові. Як підкреслює Люцина Домбровська, представники групи «Gender Lviv» – десь із два десятки демонстрантів – лише стояли, тримаючи транспаранти – не було фізичної можливості пересуватися містом.

– Не можна було йти, не було з нами правоохоронців: вони нас взагалі не підтримували, була натомість велика група контрманіфестантів, які кидали в нас яйцями, – каже вона.

Гомосексуалізм в Україні більшість суспільства досі розцінює як збочення чи принаймні таку поведінку, що не відповідає нормі:

– Гомосексуалісти в Україні загалом асоціюються з ВІЛ-ом, з різними хворобами, зі всім, що пов’язане з небезпекою для української родини, здоров’я та суспільства, – каже вона.

Тим часом справжні суспільні проблеми – замовчуються; саме цим намагаються гратися політики – підкреслює Люцина Домбровська, додаючи: «українцям бракує конструктивної дискусії на тему моралі».

– В Україні безперечно бракує освіти, і то на базовому рівні: в школі та навіть в університеті не говориться взагалі про будь-яку сексуальність людини, – каже вона.

Це, у свою чергу, породжує низку стереотипів, а відтак – агресивних виступів у бік певних суспільних категорій, про які загалові суспільства – мало відомо. Функціонує нібито ліберальний погляд: «геї можуть існувати, проте нехай не демонструють у громадському просторі». Люцина Домбровська вважає це родом лицемірства:

– Коли ми нібито дозволяємо комусь існувати, але змушуємо його приховувати свою орієнтацію чи світогляд, то ми насправді не дозволяємо йому жити на рівні з іншими людьми, – каже вона.

Головний редактор видання «Український журнал», політолог Петро Андрусечко наголошує – темою сексуальних меншин в Україні досить влучно маніпулюють політики, а вона сама об’єднала усі представлені у Верховній Раді партії. Гомосексуалізм називається «хворим породженням Заходу», що є прямим впливом ще радянської пропаганди.

– Простіше критикувати західну модель, кажучи, мовляв, там велике споживацтво, зіпсований світ, а лише в нас є справжня мораль, що формувалася століттями. Знаємо, що це помилкове бачення. Воно підсилюється тому, що цим граються політичні партії чи представники Церков. Вони нав’язують українцям своє бачення моралі й того, що суспільство на Заході – зіпсоване, – каже він.

У Польщі, підсумовує Петро Андрусечко, тема сексуальних меншин перестала викликати величезні емоції через вплив еліти країни, велика частина якої взялася за конструктивне висвітлення проблеми.

Ігор Ісаєв

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти