Президент України хоче покращити імідж своєї країни в Європейському Союзі, - про це 21 лютого заявив президент Польщі Броніслав Коморовський після зустрічі з главами України Віктором Януковичем та Словаччини Іваном Ґашпаровичем у польському місті Вісла.
Броніслав Коморовський сказав, що президент Віктор Янукович готовий виконати жести, пов’язані з Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком. Польський очільник додав, що український президент на саміті ЄС-Україна, який відбудеться в понеділок у Брюсселі, представить пакет реформ у галузі правосуддя, які стануть відповіддю на побажання Євросоюзу в цій сфері.
Президент Польщі також підкреслив, що розпочинається дуже важливий процес, який веде до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Броніслав Коморовський підкреслив, що Польща підтримує цей процес, хоча розуміє існування труднощів.
Президент Словаччини Іван Ґашпарович пообіцяв Україні допомогу в підписанні договору про асоціацію. Київ, однак, мусить виконати умови Європейського Союзу, що стосуються перш за все судової системи. Іван Ґашпарович додав: він неодноразово зустрічається з главами держав Польщі та України. «Ми – сусіди і всі дбаємо за те, щоб наші взаємини були якнайкращими. Наші відносини – непогані, але ми хочемо їхнього розвитку у якнайкращому напрямку», – сказав президент Словаччини.
Президент України Віктор Янукович зазначив, що між Україною, Польщею та Словаччиною – чимало спільного: «Під час зустрічі з президентами Броніславом Коморовським та Іваном Ґашпаровичем ми відчули, що нас багато об’єднує. Не тільки цей карпатський регіон, тому що ми карпатські країни. Але й підхід щодо поглядів на інтеграцію Україна–Європейський Союз, реформ, які необхідно сьогодні продовжити і той план, який є, запропонований нами і Європейською Комісією, до листопада 2013 року виконати конкретно. Безумовно, ми вважаємо, що це, перш за все, піде на користь Україні. Це ті реформи, які наближують нас до юридично-правових, демократичних стандартів, економічних і технічних.
Ті розбіжності, які є в поглядах між Україною і Європейським Союзом – вони цілком природні, тому що Україна проходить непростий – складний шлях, як і кожна країна, яка йшла шляхом європейської інтеграції.
Мені приємно відзначити, що наші друзі чудово розуміють українську ситуацію і вони допомагають нам йти цим шляхом. Ми прийшли до кінцевої мети підписання Угоди про європейську асоціацію у добрій формі.
Я хотів би дещо конкретизувати деякі питання. Наприклад, питання реформ. Ми пройшли певний шлях і продовжуємо йти шляхом реформ, наприклад, реформи судової системи, кримінальної юстиції; за цей час був прийнятий складний, дуже непростий документ, за допомогою європейських експертів, – це кримінально-процесуальний кодекс, закон про адвокатуру, і сьогодні йде велика робота над законом про прокуратуру та органи кримінальної юстиції. Також прийнята низка законів, які стосуються судоустрою України. Залишились лише закони як торкаються Основного закону України – Конституції».
А.З.,Н.Б./IAR/TVPI NFO