Євродепутат: Волинська трагедія була геноцидом
PR dla Zagranicy
Anatoliy Zymnin
09.05.2013 11:02
Павел Залєвський, однак, підкреслює, що Польща підтримує членство України в ЄС незалежно від позиції Києва відносно подій на Волині
Павел Залєвськийpawelzalewski.pl
Трагічні події на Волині були геноцидом, – вважає депутат Європейського Парламенту, співголова Польсько-українського форуму партнерства Павел Залєвський. В інтерв’ю газеті «Rzeczpospolita» політик нагадує, що 70-та річниця волинської трагедії, яка припадає на цей рік, – це останній шанс, аби відзначити цю дату з людьми, які пам'ятають ті події.
Павел Залєвський вважає, що п'ять років тому президент Лєх Качинський практично відсторонився від участі у відзначенні роковин. На думку євродепутата, так сталося передусім через радників Качинського, які отримували високі державні відзнаки з рук президента Віктора Ющенка. «Того самого, який голову УПА Степана Бандеру зробив національним героєм України» – цитує Павела Залєвського видання.
За словами депутата, цього разу відзначення повинні включати два елементи: вшанування пам'яті загиблих у дусі історичної правди та заклик до польсько-українського поєднання. Останньому, на думку Залєвського, можуть зашкодити спроби деяких кіл у Польщі використати питання волинської трагедії у власних політичних інтересах.
Депутат Європарламенту також підкреслює, що Польща підтримує членство України в ЄС незалежно від позиції цієї країни відносно волинської трагедії.
Нагадаємо, що Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини і Тернопільщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії загинуло від 35 до 60 тисяч поляків, а також кілька тисяч представників інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду».
АЗ/РАР/Rzeczpospolita