Logo Polskiego Radia
Print

У Києві презентували книжку про Волинську трагедію

PR dla Zagranicy
Volodymyr Priadko 28.05.2013 09:06
Учасники дискусії наголошували, що автор, польський історик Ґжеґож Мотика, недостатньо висвітлив причини трагічних подій

У Києві відбулася презентація книжки польського історика Ґжеґожа Мотики «Від волинської різанини до операції «Вісла». Під час зустрічі з автором в одній зі столичних книгарень, відбулася гаряча дискусія.
Ґжеґож Мотика у розмові з Польським Радіо сказав: «Я розраховую на те, що книжка дозволить українцям ознайомитися з польською точкою зору»:

- Я маю надію, що після виходу цієї книжки українською мовою, відбудеться менша чи більша дискусія, учасники якої висловлюватимуть своє ставлення до того, що я у ній написав і до тих аргументів, які я представив у книжці, - підкреслив Ґжеґож Мотика.

Український історик Ігор Ільюшин, який займається конфліктом УПА і АК під час ІІ Світової війни, висловив переконання, що ця публікація зацікавить його колег і звичайних українців:

- У частини людей, які не мають відношення до історії і з огляду на назву книжки «волинська різанина», вона звичайно викличе протест, намагання заперечувати. А що стосується істориків, то вони звичайно ж, будуть сперечатися, будуть дискутувати з приводу багатьох, можливо навіть тверджень, - підкреслив Ігор Ільюшин.

Учасники дискусії наголошували, що автор книжки недостатньо висвітлив причини трагічних подій, коли польські підпільники убивали українців.

Історик Ґжеґож Мотика вважає, що у 43-47 роках на території Волині та Галичини з рук українських націоналістів загинуло сто тисяч поляків. Польські ж підпільники убили 15 тисяч українців.

В.П./IAR

Нагадаємо, що Волинська трагедія – це масові вбивства поляків, здійснені протягом 1943–1944 років, зокрема, Українською повстанською армією на території колишнього Волинського воєводства, а також Львівщини і Тернопільщини міжвоєнної Польщі. Ці події переважна частина польських істориків називає геноцидом польського народу, а українських – обопільним конфліктом або війною. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії загинуло від 35 до 60 тисяч поляків, а також кілька тисяч представників інших національностей. У 2009 році польський Сейм визнав вбивства на Волині трагедією, що мала «характер етнічної чистки» та «ознаки геноциду».

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти