Logo Polskiego Radia
Print

Французькі плакати у центрі Варшави

PR dla Zagranicy
Olena Babakova 21.07.2013 09:00
Новини культури тижня, що минає

У Ждині, що на південному сході Польщі, в Бескидах, пройшов 31-й щорічний фестиваль Лемківська ватра. Це найбільший у світі захід присвячений культурі лемків, його традиційно відвідують представники лемківської діаспори зі Сполучених Штатів, Канади та Німеччини. Цього року участь у концертах, майстер-класах з народного ремесла та спортивних змаганнях взяли майже 10 тисяч чоловік. Під час фестивалю проходила виставка, присвячена творчості лемківського художника-примитивіста Никифора.

Від понеділка паркан найбільш відомого варшавського парку Лажєнки прикрашають плакати французьких художників Мішеля Бове та Алана Ле Кернека, одних з найбільш популярних графіків сучасності. На понад 30 плакатах представлені зображення на соціальну, політичну та культурну тематику: тварини, люди, предмети щоденного використання у поєднанні з рекламами оперних вистав, фільмів та книг. Деякі з плакатів були спеціально зроблені для газети Le monde та паризької опери, рекламуючи вистави «Мадаме Баттерфляй», «Ріголетто» та «Тартюфф». Французькі автори визнають, що при створенні робіт їх надихала польска школа художнього плакату 70-х років.

Митці з України, Білорусі, Казахстану та Сербії у четвер отримали дипломи про закінчення програми Gaude Polonia з рук міністра культури Польщі. Gaude Polonia це спеціальна програма стажувань для художників, письменників, поетів. Перекладачів, музикантів та фотографів з країн Центрально-Східної Європи. Серед цьогорічних 48 випускників 39 походять з України. Як підкреслив присутній на церемонії вручення дипломів посол України Маркіян Мальський, у сучасному світі саме культура створює образ міждержавних відносин. Організатором програми Gaude Polonia є польський Національний центр культури.

В Ґрудку що на Підляшші, від п’ятниці звучав білоруський рок, електронна музика, відбувалися покази фільмів та арт-перформанси. Це – фестиваль музики молодої Білорусі Басовіща. Назва фестивалю походить від організаторів, БАС – Білоруська асоціація студентів у Польщі. На сцені Басовіщ виступили виконавці на тільки з Білорусі, а й з Польщі, України та Великобританії. Найбільш відомі гості з країни над Дніпром – Перкалаба. Спеціальним гостем фестивалю був актор та режисер Артур мієвський, він зіграв у фільмі «Катинь» Анджея Вайди та в популярному польському серіалі «Отець Матеуш».

«Краків – місто літератури» - так називається новий мультимедійний портал, що рекламує літературне життя старої польської столиці. На ньому можна дізнатися про літературну історію міста, пов’язаних з ним поетів та письменників, фестивалі, зустрічі авторів з читачами. Зразком для порталу став проект Міста Літератури ЮНЕСКО. На порталі www.miastoliteratury.pl можна знайти між іншим інформацію про культові краківськіф кав’ярні, особливі книгарні, місцях де приємно почитати книгу. У Кракові жили та творили зокрема Джозеф Конрад Коженьовський, Чеслав Мілош, Віслава Шимборська.

PAP/IAR/О.Б.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти