Logo Polskiego Radia
Print

Свято польської армії – у роковини Варшавської битви

PR dla Zagranicy
Natalia Beń 15.08.2013 14:57
Перемога Польщі у битві 1920 року не відразу принесла закінчення польсько-більшовицької війни
1920-ий рік, після битви – польські солдати з хоругвами більшовиків. Н.Н., Польський інститут і Музей імені генерала Сікорського у Лондоні1920-ий рік, після битви – польські солдати з хоругвами більшовиків. Н.Н., Польський інститут і Музей імені генерала Сікорського у ЛондоніWikipedia

Свято Польського війська встановлено 15-го серпня у пам’ять про Варшавську битву 1920 року. Ця битва вирішила про те, що Польща відстояла свою незалежність під час польсько-більшовицької війни. Вважається одною з 18-ти битв, що вирішили про долю світу. Відома також під назвою «Чудо над Віслою», з огляду на нечувану перемогу поляків над Червоною армією, яка мала значну перевагу.

Факт, що польські сили перемогли, приніс Польщі майже 20 років незалежності і вберіг Західну Європу перед комуністичною революцією. У записах Радіо Вільна Європа збереглися спогади учасників цих подій. Офіцер Мєчислав Лісєвич сказав, що в лавах польського війська в усіх була свідомість: у цій війні треба побороти росіян.

– Ця війна не була звичайною, у разі поразки не йшлося про втрату цього чи іншого клаптика землі, а про те, чи Польща взагалі існуватиме. Для Польщі це була війна за незалежність. Для Європи – питання, чи Азія пересуне свій кордон. І для світу – чи люди житимуть у відносному щасті, чи будуть вегетувати під терором Чека, – згадував Мєчислав Лісткєвич.

Перемога Польщі у Варшавській битві не відразу принесла закінчення польсько-більшовицької війни. Російська сторона погодилася на перемовини про мир лише після поразки у битві над Німаном у вересні і жовтні 1920-го року.

Н.Б./IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти