Logo Polskiego Radia
Print

На саміті ЄС домінувало питання України, оборонної системи та банківської унії

PR dla Zagranicy
Lidia Zalitacz 20.12.2013 19:33
Євросоюзні лідери не мають ілюзій, що актуальна влада України готова підписати угоду з ЄС але двері для українців залишають відкритими
Wikipedia/ Xavier HapeWikipedia/ Xavier HapeВікіпедія/Xavier Hape

Події в Україні та дебати про підтримку французької інтервенції у Південно-Африканській Республіці домінували під час другого дня завершеного у п’ятницю саміту ЄС. Під час зустрічі на верхах у Брюсселі пролунали також заяви про зміцнення оборонної системи ЄС та завершення банківської унії.

У п’ятницю лідери країн ЄС підтвердили, що вони солідаризуються з учасниками проєвропейських протестів в Україні і запевнили, що Євросоюз надалі прагне підписати договір про асоціацію з Україною, коли тільки Київ буде до цього готовим. Євросоюзні політики не мають ілюзій, що підписання договору, радше, не буде можливим за часів правління президента Віктора Януковича.

Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей
підкреслив, що пропозиція договору надалі актуальна, проте Київ сам мусить прийняти рішення у цій справі.
– Майбутнє наших відносин – довготермінове і не можемо дозовлити, щоб піддали його під сумнів через короткострокові спекуляції або зовнішній тиск. Це має бути вільний вибір. Майбутнє України є в Європі. Можна пробувати сповільнити або заблокувати цей шлях, проте ніхто не може цьому запобігти. Тут не йдеться про вибір між Брюсселем і Москвою. Йдеться про те, щоб українці спільно порозумілися щодо шляху, яким має прямувати їхня держава, – сказав президент Ради ЄС.

– Євросоюз підтримує українців і він відкритий для українського народу, але необов’язково для уряду, – заявила Даля Ґрибаускайте, президент Литви, яка тепер керує роботою ЄС.

ЄС чекає на вибори в Україні, які відбудуться 2015 року. На погляд Брюсселя, підписання договору про асоціацію між Україною та ЄС можливим буде щойно після зміни влади.

Л.З./PAP/IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти