Крим після голосування
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
16.03.2014 22:13
Експерти: результат псевдореферендуму можна було передбачити. Мета російського президента – не допустити до інтеграції України з Заходом
Крим, 16 березня 2014 р.EPA/ROBERT GHEMENT
За попередніми даними кримської влади, 95,5 відсотків учасників недільного голосування хочуть приєднання Криму до Росії, у голосуванні взяли участь майже 83 відсотки виборців.
Польський експерт Ґжеґож Ґромадзький заявив, що результати псевдореферендуму, по суті, були відомі вже давно. Їх запропонували принаймні кілька днів тому, а тепер – реалізують. Експерт нагадав, що кримський референдум є незаконним, бо керівництво Криму не мало права його зорганізувати, такого не допускає конституція України. На думку Ґжеґожа Ґромадзького, Росія намагатиметься довести до дестабілазії у Східній Україні, зокрема тому, щоб унеможливити проведення президентських виборів. Головною метою російського президента Владіміра Путіна і його оточення є не допустити до сценарію поступової інтеграції України з Заходом – вважає експерт.
Інший експерт, Конрад Заштовт з Польського інституту міжнародних справ, прогнозує, що Росія зупиниться на анексії Криму. Найімовірніше, Російська Федерація приєднає до себе Крим, але не намагатиметься захопити східних областей України, де з інспірації Кремля відбувалися протести і заворушення, викликані проросійськими демонстрантами. На думку Конрада Заштовта, у планах Росії – дестабілізувати ситуацію в Україні, наприклад, у Харкові і Донецьку. Це гра перед Заходом, яку можна описати одним ствердженням: «Якщо ви не визнаєте Криму, ми можемо зробити ще більше». На думку експерта, мешканці Криму можуть втратити після розколу з Україною, з якою півострів пов’язаний інфраструктурно: постачанням питної води, газу та залізницею. Приєднання до Росії негативно вплине на туризм, з якого живе значна частина кримчан, і вже влітку вони можуть почати серйозно жаліти свого нинішнього рішення.
Н.Б./IAR