Logo Polskiego Radia
Print

Зустріч керівників МЗС ЄС в Афінах

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 04.04.2014 13:00
Очільники дипломатичних представництв країн Європейського Союзу проводять зустріч в Афінах, де обговорюють питання України, Росії та можливих чергових санкцій
фото: Європейський Парламент

Міністри закордонних справ Європейського Союзу обговорюють теми України, Росії та можливих санкцій.

У Афінах проходить дводенна зустріч керівників дипломатії ЄС, в основному присвячена українській кризі. Перед зустріччю, критично про дії Москви висловився міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ.

Згідно слів очільника британської дипломатії, Росія весь час чинить тиск на Україну, а заяви, які стосуються відводу російських військ, що тимчасово дислокуються біля кордону з країною, не відповідають дійсності. «Тому, – як підкреслює Вільям Гейґ, – Євросоюз повинен підготувати серйозніші економічні санкції».

«Час для введення в дію третьої фази санкцій ще не настав, але вони мусять бути підготовані. Ситуація весь час залишається небезпечною та дуже напруженою. Біля кордону з Україною постійно знаходиться велика кількість російських військ, а заява про їхній відхід була неправдивою. Ми не зауважили у діях Росії того, що могло би допровадити до спаду напруги», – сказав міністр Гейґ.

Окрім питання можливих чергових санкцій проти Росії, міністри закордонних справ Євросоюзу обговорять також підтримку для країн з-за східного кордону – України, Молдови та Грузії. Вже було прийняте рішення, що менше, ніж за 4 тижні громадяни Молдови, які мають біометричні закордонні паспорти, зможуть подорожувати до країн Євросоюзу без віз. «Це свідчить про те, що якщо якась країна робить певні кроки, реформується, то і Європейський Союз реагує позитивно. Я маю надію, що схоже буде й з іншими країнами Східного партнерства», – наголосив в Афінах міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Україна та Грузія, які також прагнуть скасування віз для своїх громадян для в’їзду у країни Євросоюзу, не реалізували ще всіх вимог. Натомість якщо йдеться про підписання Угоди про асоціацію із Спільнотою, то вже в червні, а не як раніше планувалося в серпні, Євросоюз повинен підписати її з Молдовою та Грузією. Україна чекає на підписання економічної частини Угоди, яка повинна бути підписана до листопада.

Т.А./IAR

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти