«Перший промінь надії для України», - так бельгійська преса пише про досягнуту домовленість в Женеві у справі України.
Журналісти звертають увагу на те, що узгоджені позиції, аби принести реальний результат, повинні бути втілені у життя. Чи насправді станеться так, ми переконаємося вже найближчими днями.
На думку оглядачки газети «Le Soir» домовленості, про які заявили представники Європейського союзу, Сполучених штатів, України і Росії, є водночас і хорошою новиною, і великою несподіванкою, оскільки ніхто не очікував такого результату. Учасники переговорів не просто обмежилися підписанням нечіткого та розмитого документу, а навпаки - вимоги, записані в порозумінні, є дуже конкретними і стосуються всіх питань, які сьогодні погіршують ситуацію в Україні», - читаємо в «Le Soir». Тепер - як підкреслює газета - уся увага скерована на Росію, оскільки тільки від неї залежить чи текст угоди виконуватиметься.
На женевську домовленість досить скептично дивиться італійська преса. Публіцисти підкреслюють, що останнє слово у цій справі - за Путіним, за діями якого не можуть прослідкувати Вашингтон чи Брюссель, а тим більше Київ.
Основним завданням домовленості є відновлення діалогу і деескалація напруги, - нагадує італійське видання «Corriere della Sera». Це дуже важливо, додає газета, адже невідомо, чи сторони переговорів, дотримають слова у прийнятих на себе зобов'язаннях. Досвід останніх років не налаштовує оптимістично; проте на даний момент буде достатньо, щоб ситуація в Україні не погіршувалася, резюмує найбільша італійська газета.
«Складання зброї», - так, на думку іспанських журналістів, слід розуміти підписану домовленість. За їхніми словами, результат розмов є кращим, аніж очікувалось, а подальший розвиток подій залежатиме від реалізації женевського документу. «Результати переговорів у Женеві не покладуть край напрузі, але вони наповнюють надією. Росія показала, що здатна йти на компроміс в стосунку до України і по відношенню до Заходу», - читаємо в газеті El Pais.
«Грою на публіку» називає шведська газета «Svenska Dagbladet» результати женевської зустрічі у справі України. «Вони є несподіваними, але стануть результативними, тільки після реальних кроків», - пише видання.
На думку оглядачки газети, невідомо, що спричинило зміну в російському тоні під час переговорів в Женеві. Чи це було побоювання перед впровадженням подальших санкцій чи несподіваний компроміс, який є частиною ширшого плану? Правду ми дізнаємося тільки за кілька днів, слідкуючи за ситуацією в Східній Україні, - пише шведська журналістка. Видання погоджується з думкою українських публіцистів, які вважають, що женевська домовленість не завершує конфлікт, а є тільки елементом спритної гри, направленої на увагу міжнародної спільноти.
Т.А./IAR