Туск: Конфлікт в Україні показав, яке значення має енергетична безпека
PR dla Zagranicy
Olena Babakova
07.05.2014 11:07
Головне питання сьогодні це не звідки ми беремо енергію чи скільки вона коштує, а скільки своєї енергії ми можемо виробити, - прем’єр Польщі
PAP/Andrzej Grygiel
"ЄС має випрацювати оптимальний баланс між охороною навколишнього середовища та підтримкою енергетичної безпеки. Останні події на сході Європи довели, що Польща мала рацію, наголошуючи на ролі вугілля в енергетичному балансі країни", - сказав прем’єр Польщі Дональд Туск під час відкриття 6-го Європейського економічного конгресу у Катовицях.
Політик наголосив, що остання світова фінансова криза довела, що філософія максималізації зисків є тією спокусою для ринку, яка має драматичний фінал. Криза показала ту частину людської натури, яка може обернутися проти публічного добра, та виявила небезпечну тенденцію - брак фундаментальної відповідальності за спільноту. Сучасне управління підприємством, на думку Туска, це проектування його перспективи з урахуванням інших інтересів, окрім фінансових. Економіка Європи сьогодні потребує солідарності та відповідальності за умови розумного використання правил ринку.
Дональд Туск також згадав про політичну кризу на сході Європи. "Ми всі є жертвами конфлікту в Україні. Він показав, яке значення має енергетична безпека для безпеки країни взагалі. [...] Проблема України доводить, що ми, Польща, мали рацію, коли закликали до розумних пропорцій між охороною навколишнього середовища та підтримкою енергетичної безпеки", - наголосив прем’єр. "Дискусія про клімат - це й дискусія про енергетичну незалежність. А з урахуванням ситуації в Росії та Україні - це дебати про безпеку Європи та Заходу".
Туск нагадав про роль вугілля в енергетичній безпеці Польщі і закликав до реабілітації суспільного значення тих, хто працює у сфері його видобування, а також до виплати гідних зарплат шахтарям.
На завершення промови глава польського уряду наголосив, що головне питання для Польщі та Європи сьогодні це не звідки походить енергія чи скільки вона коштує, а скільки своєї енергії може виробити Польща та ЄС. "Це не буде дешево. Але скільки нам коштує військова та політична безпека, так само буде нам коштувати безпека енергетична", - підкреслив прем’єр Польщі.
Нагадаємо, прем’єр Туск пропонує Брюсселю проект Енергетичного союзу, який би передбачав, між іншим, спільні закупки газу у Росії, та закликає ЄС збільшити роль вугілля у енергетичному балансі. Вже кілька років Варшава намагається переконати Єврокомісію не зменшувати для неї квоти продукції вуглекислого газу.
З Катовиць, Олена Бабакова