Logo Polskiego Radia
Print

Джемілєв: продовжуватимемо боротьбу за свої права у мирний спосіб

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 07.05.2014 13:00
Лідер кримських татар подякував за підтримку та за Нагороду Солідарності, яку йому було сьогодні признано.
Мустафа Джемілєв - лауреат Нагороди СолідарностіМустафа Джемілєв - лауреат Нагороди Солідарності

«Ця нагорода є величезною моральною підтримкою як для усієї України, так і для татарського народу», заявив лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, довідавшись про надання йому першої Нагороди Солідарності.

«Для нас, у тій ситуації, в якій ми опинилися - це вираз значної духовної підтримки, зокрема нашому (татарському) народному руху. Знаємо, що до нас дослуховуються і це додає нам енергію та силу боротися за свої права», сказав кримський політик.

Звістку про признання Нагороди Солідарності особисто телефоном йому передав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Відзнаку вручатимуть 3 червня за участі президента Броніслава Коморовського під час урочистостей у Королівському замку у Варшаві.

Джемілєв, який багато років провів в ув'язненні у радянських таборах та який сьогодні є депутатом українського парламенту, від початку російської окупації Криму не може повернутися до свого дому на півострові.

Політик не визнає анексію Криму, через що влада у Москві видала йому п'ятилітню заборону на в'їзд до Криму.

«Наша теперішня ситуація є дуже складна. Розпочалися переслідування і застосування різних санкцій проти кримських татар, котрі ведуть боротьбу за свої права. Вважаємо, що ці репресії - несправедливі. Крим - це частина України і ми не визнаємо рішень місцевої прокуратури проти наших земляків», підкреслив він.

«Татари намагаються покарати тільки за те, що вони приїхали зустріти мене (минулої суботи на кордоні України з Кримом 200 озброєних російських ОМОНівців за підтримки військової техніки перешкоджали в'їзду Джемілєва у Крим; відтак кілька тисяч татар виїхали, аби допомогти своєму лідеру перетнути кордон). За те, що мої земляки перетнули кримсько-український кордон, розпочалося слідство проти них. Ми звернемося до Європейського суду з права людини у цій справі», наголосив Джемілєв.

Говорячи про заборону в'їзду до Росії кримський дисидент заявив, що «це нахабство з боку російської влади».

«Як можна вторгнутися до чужої країни і називати його корінних мешканців іноземцями? Ми так довго боролися за те, щоб повернутися на батьківщину, а сьогодні ті окупанти вирішують, хто може жити в Криму, а хто ні? Сподіваюся, що міжнародна спільнота підтримає нас», наголосив політик.

Мустафа Джемілєв запевнив, що він та його земляки надалі будуть боротися за свої права у мирний спосіб.

«Будемо дотримуватися основних засад, якими завжди керуємося. Це - дії без використання сили», сказав він.

Лідер татар водночас побоюється, що у Криму може дійти до провокацій, запланованих на 18 травня - 70 річницю депортації кримських татар з півострова за наказом Сталіна.

«Це найважливіший день в історії кримських татар. Щороку збираємося в одному місці, аби увіковічнити трагедію. Цього року робитимемо це знову, проте побоюємося інцидентів», наголосив борець за права людини.

Джемілєв заявив, що постарається приїхати до Варшави 3 червня на урочисте вручення йому признаної Нагороди Солідарності.

Т.А./PAP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти