Голова Європейської Ради з офіційним візитом у Києві
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
12.05.2014 10:37
...з українською владою він обговорить ситуацію перед виборами та фінансову підтримку для України.
Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuyfot. flickr/World Economic Forum
Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей сьогодні побуває з візитом у Києві.
ЄС не визнає референдумів, які вчора відбулися у східній частині країни. Зустріч європейського високопосадовця з українськими колегами буде присвячена ситуації в Україні перед президентськими виборами 25 травня. За словами ЄС, ці вибори відіграють ключову роль в стабілізації ситуації в Україні.
Речник Європейської комісії Мая Коціянчич, коментуючи проведення так званих «референдумів» в Донецькій та Луганській областях, вчора наголосила, що «такого роду голосування взагалі не повинні відбуватися, адже не мають жодної демократичної юридичної сили, є протизаконними та можуть тільки погіршити ситуацію».
Керівник Європейської Ради обговорить з українською владою питання спроби стабілізації ситуації в країні, а також надання фінансової допомоги у розмірі 11 мільярдів євро найближчими роками. Герман Ван Ромпей відвідає Київ у переддень візиту до Брюсселя представників українського уряду.
Про нелегітимність та абсурдність псевдоплебісцитів у Східній Україні говорять усі високопосадовці в Європі.
Вільям Хейґ, міністр закордонних справ Великобританії сказав, що «ці голосування не мали ніяких ознак об’єктивізму, не були прозорими, ані чесними, а люди, які організували їх, навіть не намагалися вдавати, що будуть дотримуватись якихось елементарних норм». Він також зазначив, що Європа готуватиметься до чергових санкцій проти Росії, у тому числі й третьої фази – економічних обмежень. Можливе рішення буде залежати від позиції Москви у питанні президентських виборів в Україні.
Кетрін Ештон, глава дипломатії ЄС знову наголосила, що ситуація в Україні все ще напружена, а у Спільноті чекають на її покращення та сигнали з Росії. Про це вона заявила перед зустріччю 28 міністрів закордонних справ, котрі мають розширити санкції. «Ми все ще чекаємо на сигнали з Росії, що стосуються реального зменшення напруги в Україні. Це означає правдиве відведення військ від українського кордону та заяви щодо заспокоєння ситуації на сході. Про це йшлося у порозумінні з Женеви», - підкреслила Ештон.
Т.А./IAR