Сікорський: Україна стоїть перед цивілізаційним випробуванням
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
27.08.2014 12:34
...чи її правова система спроможна буде впровадити «цивілізаційні зміни» і на якій території вони діятимуть
PAP/Paweł Supernak
Глава польського МЗС Радослав Сікорський задоволений з того, що президентам України та Росії вдалося порозмовляти.
«Те, що президенти України і Росії за присутності представників ЄС розмовляють між собою – це добре. Проте, очевидно реальним випробуванням буде те, що відбуватиметься у Східній Україні, чи відновить українська сторона контроль над кордоном та чи перестануть через неї переїжджати транспорти зі зброєю, людьми та важким озброєнням», – сказав Сікорський.
«Важливо, що за присутності комісара ЄС розпочалися газові розмови. Це криза всередині української кризи, котра стає все більш нагальною у міру того, наскільки швидко наближається зима», – додав він. Окрім того, очільник дипломатії запевнив, що його відомство буде допомагати у пошуку нових ринків збуту для польських товарів. «На фоні ситуації на Сході, що загострюється, фірми не повинні ставати надмірно залежними від єдиного ринку», – наголосив Сікорський.
Міністр зазначив, що найважливіше – те, що відбувається в Україні і розмови, котрі ведуться у різних форматах, «стосуються того, чи Україна впровадить у себе широку зону вільної торгівлі», котра є частиною Угоди про асоціацію з ЄС. Радослав Сікорський заявив, що Україна стоїть перед випробуванням – чи її правова система спроможна буде здійснити «цивілізаційні зміни» і чи на всій території вони будуть діяти.
Очільник міністерства розраховує на те, що під час саміту НАТО в Уельсі наступного тижня будуть зміцнені гарантії безпеки в регіоні. Він сподівається, що вимоги Польщі будуть виконані. «Сподіваюся вперше за 15 років нашого членства великої союзної ініціативи задля безпеки нашого регіону, що ці гарантії можуть бути фізично виконані», – сказав міністр. Він закликав депутатів підтримати президента Броніслава Коморовського, котрий летить в Уельс, аби «здобути для усього регіону та Польщі якомога ефективніший пакет рішень у питанні зміцнення безпеки».
Т.А./IAR/PAP