Logo Polskiego Radia
Print

Обама запевнив Балтійські країни у гарантіях безпеки

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 03.09.2014 13:00
Президент США наголосив на неможливості порозуміння з Росією, поки та висилає своїх військових в Україну
PAP/EPA/VALDA KALNINA

Президент США Барак Обама перебуває сьогодні в Естонії, де перед самітом НАТО в Уельсі підтвердив зобов’язання у гарантуванні балтійським країнам безпеки, через вторгнення Росії в Україну.

У рамках візиту американський президент зустрівся з президентом Естонії Тоомасом Хендріком Ільвесом та прем’єром Тааві Роівасом. Після обіду відбудуться розмови у ґроні лідерів балтійських країн: президент Литви Далії Ґрибаускайте, Латвії – Андріса Берзінша та господаря зустрічі Тоомаса Ільвеса.

Прем’єр Естонії Тааві Роівас повідомив, що необхідна явна присутність НАТО у Східній Європі, аби запобігти російські агресії, а держави члени Союзу повинні збільшити свої видатки на військову міць після років зменшення фінансування оборони.

Підписанти Актів про незалежність Литви, Латвії та Естонії закликають Барака Обаму надати гарантії безпеки їхнім країнам. Лідери балтійських держав хочуть також, аби через агресію Росії в Україні, на східному рубежі НАТО постійно знаходилися війська союзників. Вони звертають увагу, що метою Кремля є приєднання до Росії країн, котрі входили у склад СРСР та зміцнення сфери впливів у цьому регіоні.

Барак Обама запевнив естонського лідера, що Естонія ніколи не залишиться сама. Він наголосив на американській підтримці країнам Балтії та повідомив про нові маневри повітряних сил США у балтійському регіоні.

«Я приїхав сюди перш за все для того, аби підтвердити, що США гарантує безпеку Естонії. Як союзник НАТО, ми зобов’язані дотримуватися пункту 5 (Вашингтонського договору) у забезпеченні колективної оборони (країнам членам Союзу)», заявив Обама. «Це зобов’язання є незламне, непорушне та вічне. Естонія ніколи не буде самотня», сказав американський лідер.

Водночас президент Обама у питанні українсько-російської війни заявив, що не буде жодного порозуміння із Росією, поки Москва буде надсилати в Україну своїх військових, котрі маскуються під сепаратистів.

«Досягти очевидного політичного порозуміння не вдасться, якщо Росія де факто оголосила, що буде й надалі висилати (в Україну) танки, військових, зброю та радників під прикриттям сепаратистів, котрі не є українцями, а єдина можливість порозуміння означала б, що Україна відмовиться від частини території або власного суверенітету», підкреслив президент США.

Т.А./IAR/PAP

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти