Україні потрібна підтримка світу, однак українці усвідомлюють, що у боротьбі із агресією Росії повинні розраховувати виключно на самих себе, сказав журналіст Дмитро Гнап, коментуючи присудження Нагороди Лєха Валенси українському громадському руху Євромайдану.
Співзасновник Громадського телебачення є серед запрошених, котрі приїдуть на вручення Нагороди Валенси, як один із активних представників Євромайдану.
«Я здивований цим запрошенням, адже не вважаю себе людиною, котра має великі заслуги і багато зробила під час Євромайдану, аби зараз за це отримувати нагороди», – сказав український публіцист. «Це заслуга сотень тисяч людей», – додав він.
«Україна і справді потребує сьогодні підтримки. На Україну напав величезний, агресивний та добре озброєний сусід – Росія. Вона має достатньо велику армію та гроші, аби провадити війну і веде цю війну із глибоким переконанням, не шкодуючи ані власних громадян, ані інших держав», – наголосив Гнап.
Він визнав, що Україна не бачить сьогодні достатньо проявів солідарності з боку партнерів із Заходу.
«Чи відчуваємо підтримку з боку світу? Ні, не відчуваємо. Хочу, аби наші європейські колеги розуміли, що значна частина українського суспільства нічого і ні від кого не очікує, і не хоче нікого ні про що просити. Розуміємо, що це передусім наші власні проблеми, але і бачимо, що європейські партнери не усвідомлюють загрози і небезпеки, яка виходить із сьогоднішньої ситуації. Але ми собі порадимо. Зупинимо агресію», – наголосив Гнап.
Як представники Євромайдану для вручення нагороди були запрошені: Ольга Богомолець, Дмитро Булатов, Тетяна Чорновіл, Дмитро Гнап, Віталій Кличко, Руслана Лижичко, Євген Нищук та Олег Тягнибок.
Нагорода Лєха Валенси – це міжнародна відзнака, що присуджується особам, інститутам та громадським рухам, котрі діють заради миру, солідарності, демократії, співпраці між народами та пошанування прав людини. Вона була заснована в 2008 році колишнім президентом Польщі Лєхом Валенсою як подяка світу за підтримку, котру він отримав під час врученні йому Нобелівської премії миру в 1983 році.
Т.А./О.Б./PAP