13-ий Форум закордонної політики
PR dla Zagranicy
Natalia Beń
09.10.2014 16:08
Депутати згодні, що Росія сама ставить себе в позицію ворога західного світу. Але немає однодумності, чи загрожує вона Польщі
Wikipedia/CC BY-SA 3.0/Bielde:Lounde_in_Europa.jpg
Польща не має приводу боятися Росії, але це не звільняє від того, щоб підготуватися до песимістичних сценаріїв – такий висновок пливе з дебатів 13-го Форуму закордонної політики. Провідною темою зустрічі у Польському інституті міжнародних справ було «Чи перед лицем конфлікту в Україні Росія становить загрозу для Польщі?». У дебатах взяли участь представники парламентських клубів партій Громадянська платформа, Польська селянська партія, Право і справедливість, Твій рух, Союз лівих демократів, Справедлива Польща.
Голова Комісії закордонних справ польського Сейму Роберт Тишкєвич заявив, що варто діяти згідно з випробуваним правилом «хочеш миру – готуйся до війни».
– Безпека можлива лише тоді, коли існує приблизна рівновага сил. Тоді, зазвичай, не доходить до конфронтації. Ми мусимо дбати у вимірі Північноатлантичного альянсу, щоб мати таку союзницьку підтримку, яка дозволить нам почуватися безпечно в умовах можливої загрози зі сходу. Одночасно, Росію це знеохочуватиме до якихось агресивних дій, – сказав Роберт Тишкєвич.
Кшиштоф Щерський з опозиційної партії Право і справедливість відстоював подібну думку – немає смислу лякати неминучістю російської агресії, але також не можна бути пасивними. Не варто боятися, але слід оцінювати ситуацію і робити висновки, збільшити присутність НАТО в Польщі і зменшити вплив Росії на Польщу, наприклад, за допомогою диверсифікації джерел енергоносіїв – аргументував депутат.
Депутат Союзу лівих демократів Тадеуш Івінський звернув увагу, що не всі учасники дебатів мали однакові погляди, але це лише збагачує дискусію, яка повинна бути вступом до обговорення цієї теми в Сеймі (що відбудеться незабаром).
Директор Польського інституту міжнародних справ Марцін Заборовський заявив, що вибір теми 13-го Форуму закордонної політики був природним. Події, які відбуваються в Україні, для Польщі мають першорядне значення.
Н.Б./IAR