Logo Polskiego Radia
Print

Польські, українські та німецькі виші будуть інтенсивніше співпрацювати

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 15.12.2014 14:00
У Варшаві підписана угода про співпрацю українських, польських та німецьких вишів
Uniwersytet WarszawskiUniwersytet WarszawskiWikipedia

Реалізація спільних наукових проектів, посилення обміну студентами та науковцями – це деякі із завдань угоди, що підписана Німецької конференцією ректорів та об’єднанням Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

Сьогодні цей документ був підписаний в Варшавському університеті.

Підписання угоди – це частина сьогоднішньої зустрічі представників Конференції ректорів академічних польських шкіл (KRASP), Німецької конференції ректорів (HRK) із представниками Спілки ректорів вищих навчальних закладів України (URHEIU).

Ректор Київського університету Леонід Губерський нагадав, що схожа угода про співпрацю між вишами України та Німеччини була підписана в 1998 році.

«Ми вже здійснювали обміни студентів, докторантів та вчених. Сьогодні ці форми співпраці треба поставити на вищий рівень. На Україну чекають нові виклики, котрі також стосуються і вищої освіти. Україні потрібні реформи і вони повинні охопити також і сектор науки й вищої освіти. Для цього потрібна не тільки усна підтримка, але й фінансова від наших партнерів», - сказав Губерський.

Він наголосив також, що підписана угода повинна уможливити поєднання наукових потенціалів, котрі існують на стику різних наукових дисциплін. «Нам важливе поєднання інтелектуального потенціалу України, Німеччини і Польщі, а також дослідницького потенціалу у вигляді лабораторій та наукової інфраструктури. Таким чином ми зможемо спільно прагнути до розвитку науки і нових відкриттів», - зазначив він.

Дякуючи підписанню Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, з’явилися нові можливості співпраці між нашими країнами», - підкреслив голова KRASP, професор Вєслав Банись.

«Ми б хотіли, щоб науковці з України могли брати участь в європейських дослідженнях, реалізованих, зокрема, у рамках Європейського наукового простору та отримали доступ до великої європейської дослідницької інфраструктури. У рамках підписаної угоди, будуть проведені також спільні навчальні проекти, зокрема буде введено подвійні дипломи закінчення вищих шкіл», - сказав професор Ранись.

В травні 2014 року у Варшавському університеті підписана схожа угода про співпрацю KRASP та Спілки ректорів університетів України. Головним завданням порозуміння було, зокрема, поглиблення наукового та студентського обміну, реалізація спільних дослідницьких проектів та інтенсивніше використання досягнень обох країн.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти