Logo Polskiego Radia
Print

Українці у Варшаві відзначили День Соборності України

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 22.01.2015 18:30
...покладанням вінків до пам'ятника воїнам УНР у Варшаві та проведенням урочистого заходу в Посольстві України
poland.mfa.gov.ua/

Сьогодні у Варшаві в рамках відзначення 96-ї річниці оголошення Акту злуки України, українці вшанували пам’ять про героїв першої української держави та борців за свободу сучасної України.

Дипломати спільно із українською громадою поклали квіти до меморіалу воїнам та громадським діячам і політикам Української Народної Республіки на Вольському цвинтарі у Варшаві.

poland.mfa.gov.ua/

poland.mfa.gov.ua/
poland.mfa.gov.ua/

Після цього у приміщенні Посольства України в Республіці Польща відбувся урочистий захід з нагоди Дня Соборності України.

22 січня в українців асоціюватиметься та символізуватиме такі події, як схвалення IV Універсалу 1918 року, День злуки 1919 року і День пам’яті перших жертв на вулиці Грушевського 2014 року. На цьому, зокрема, наголошували радник-посланник Посольства України в РП Владислав Каневський та голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима:

«День Соборності України 22 січня – це символ України. Оскільки це символізує не тільки єднання, а й боротьбу за демократичні принципи. Саме в цей день рік тому відбулися події, які сьогодні прийнято називати „криваве Водохреща” або „вогнехреща”. В результаті тих подій майже 200 протестувальників отримали поранення, а четверо з них загинули», зазначив Владислав Каневський.

«Ці жертви впали не на вулиці Чекістів, Котовського, Леніна, а на Грушевського. Це також символіка. Дивлячись дуже уважно на історичні дати, ми повинні по-новому перечитувати ці дати, особливо в контексті подій, які зараз мають місце в Україні. Треба відповісти собі на запитання: хто наші герої? Чи це Котовський, Щорс та інші, хто також себе називав українцями, чи герої це Петлюра, Грушевський і ряд полководців, імена яких також знаходяться на Вольському цвинтарі. Сьогодні історія відбувається на наших очах. Деякі події з 19181919 років сьогодні повторюються в Києві, Донецьку, Львові. Можливо, з трохи іншим акцентом», наголосив Петро Тима.

poland.mfa.gov.ua/
/

/

Тарас Андрухович


Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти