Logo Polskiego Radia
Print

Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр розвитку?

PR dla Zagranicy
Olena Babakova 27.03.2015 15:01
Як покращити польсько-українську співпрацю у сфері економіки, дискутували учасники конференції у Красічині
Priadko

У селищі Красічин, що неподалік прикордонного Перемишля, завершилася V міжнародна конференція “Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку”.

Дводенні дебати організувала Польсько-українська господарча палата. Серед потоку негативної статистики про економіку України, яка змушена боротися проти агресора зі Сходу, можна було почути й більш оптимістичні факти.

Так, керівник департаменту промоції і двосторонньої співпраці Міністерства економіки Польщі Ельжбєта Бодьо повідомила, що уряд Польщі надасть Україні кредит на реформи у розмірі 100 млн євро, однак, ця сума – додала – може бути збільшена, залежно від ефективності використання наданих коштів. На конференції ж запропонували використати ці кошти на будівництво автошляхів з українського боку, що прямують до польського кордону.

/

Колишній міністр економіки Яцек Пєхота, який очолює Польсько-українську господарчу палату, підкреслює: польські бізнесмени усвідомлюють, що кризова ситуація в Україні є своєрідним шансом для польських фірм:

«З другого боку, ті українські фірми, які раніше діяли на російському чи інших східних ринках, маючи свідомість отієї дороги, що її обрала Україна до Європейського Союзу, починають шукати спосіб виходу на польський ринок. Тому ми все частіше допомагаємо саме українським фірмам знайти своє місце чи партнерів з польського боку», – каже Яцек Пєхота.

До речі, представники польських консалтингових фірм мають все більше роботи завдяки українським клієнтам, в тому числі зі сходу країни, які переносять свій бізнес до Польщі.
Голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Іренеуш Дерек, який за майже двадцять років діяльності над Дніпром ніколи не давав хабаря, радить польським бізнесменам не боятися українського ринку, модифікувати свій бізнес під його ментальність і, найголовніше, – мати європейський продукт чи послугу.



Володимир Прядко

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти