«Європа не може боятися світу, вона повинна спільно творити його, як одна із найбільших сил світу. Насамперед, вона повинна стати політичним та цивілізаційним одним цілим», - сказав міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина, представляючи головні тези закордонної політики Польщі в Сеймі.
Міністр зазначив, що польська закордонна політика в період кризи «характеризується тверезою, позбавленою емоцій оцінкою реальності, яка нас оточує, здатністю до швидкої реакції на зміни у міжнародному оточенні».
За словами глави МЗС, польська закордонна політика нині є не тільки національною політикою, але й голосом, який формує спільну закордонну політику та безпеку Європейського Союзу.
«Ми повинні мати мужність уявити блакитний прапор ЄС, який розвівається на берегах Дніпра, в Західних Балканах і над Босфором. Там, де цього вимагають інтереси та добробут європейців, ми повинні бути мужніми – як у рішучих кроках, так і у поміркованому маневруванні», - заявив глава дипломатії.
«Головним питанням для майбутнього Польщі та Заходу є сьогодні гарантування безпеки. Найважливішою метою Польщі залишається зміцнення східного рубежу НАТО», - наголосив глава дипломатії.
«Такі загрози, як війна на сході України чи звірства так званої Ісламської держави, спричинили необхідність відбудови потенціалу трансатлантичної спільноти у всіх аспектах. На даний час цей процес рухається двома шляхами: реалізуються рішення саміту НАТО з Ньюпорт, водночас розпочалася підготовка до саміту НАТО, який відбудеться в 2016 році у Варшаві», - додав Схетина.
Міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина повідомив, що в 2015 році у військових вишколах на теренах Польщі візьме участь близько 10 тисяч військових з держав НАТО, у тому числі близько 3-х тисяч американців.
«Модернізація польської армії збільшить її здатність до захисту держави. До 2022 року Польща витратить на озброєння 130 мільярдів злотих», - наголосив міністр.
Дипломат зазначив, що Польща на даний час належить до невеликого ґрона країн, оборонні видатки яких наближаються до зобов’язань перед НАТО, а в 2016 році вони досягнуть необхідного рівня 2% ВВП.
Говорячи про саміт НАТО у Варшаві в 2016 році, міністр закордонних справ Польщі наголосив, що «ця зустріч стане важливим кроком у напрямку скасування поділу на старі і нові союзні держави, на держави, що повністю інтегровані із рештою Союзу, та держави, які залишаються на периферії його військової інфраструктури».
PAP/Т.А.