Маршами мовчання та молитвою вірменська громада у Варшаві має намір увічнити соті роковини геноциду вірмен.
Учасники цих урочистих заходів прийдуть, зокрема, до посольства Туреччини у столиці Польщі.
Сьогодні, 24 квітня – День пам’яті жертв геноциду вірмен. На схилі Османської імперії, тодішня турецька влада розпочала повне винищення вірмен. Вважається, що тоді було вбито півтора мільйона людей.
«Цей злочин не був засуджений та покараний. Практично у кожній сім’ї хтось втратив тоді когось близького», – говорить Бабкен Каздян і підкреслює, що вірмени, котрі живуть сьогодні, є нащадками тих, кого переслідували.
«Ми хочемо зберегти пам’ять про них, проводячи різні заходи, наприклад марші», – додає вірменин. У такий спосіб, на його думку, увесь світ має можливість довідатися, що тоді сталося.
«Туреччина не назве того, що сталося, геноцидом», – говорить Едґар Казарян, посол Вірменії в Польщі. «Репресії продовжуються», – підкреслює він і говорить про те, що Туреччина закрила кордон із Вірменією. «Ми живемо у блокаді», – додає посол.
У рамках сотих роковин різанини вірмен, у столиці заплановані читання молитов та два Марші мовчання.
Окрім того, в усій Польщі також пройдуть пам’ятні заходи, які увічнюють події столітньої давнини. У Вроцлаві, у міській катедрі буде відправлене богослужіння. Натомість у Люблині відбудеться концерт під назвою «Пісня пам’яті».
25-ого та 26-ого квітня урочистості організовують Краків та Ґлівіце. Тоді в Яґєллонському університеті буде проведена лекція посла Вірменії.
10 років тому, 19 квітня 2005 року, Сейм Польщі прийняв постанову, у якій засудив акт винищення вірмен і назвав його геноцидом.
У Польщі проживає 40 тисяч вірмен.
IAR/Т.А.