ЮНІСЕФ: У світі близько 120 млн. дівчат страждають від сексуального насильства
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
18.11.2015 11:00
За офіційними даними, у Європі від сексуального насильства та експлуатації страждає близько 10% дітей
www.coe.int/
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації б’є на сполох: близько 120 мільйонів дівчат, котрим менше, ніж 20 років, тобто одна з десяти, у своєму житті ставали жертвами сексуального насильства.
Організація застерігає, що сексуальне насильство загрожує теж хлопцям, але їх приблизна кількість невідома з огляду на відсутність порівняльних даних з більшості країн світу.
Згідно із дослідженнями, від сексуального насильства страждає 9,6% дітей на терені Європи (13,4% дівчат і 5,7% хлопців). Рада Європи підкреслює, що в 70-85% випадків сексуальним зловмисником є знайома дитині особа. Найбільше загрозі бути сексуально використаним дорослими і опікунами піддаються наймолодші діти: як вдома, так і в закладах, де проводять більшість свого часу.
Сексуальне насильство щодо підлітків в більшості випадків стається поза домом. Злочин можуть вчинити їх ровесники, партнери і незнайомі люди. У 90% випадків постраждалі не звертаються до поліції.
ЮНІСЕФ звертає також увагу, що кількість сексуальних злочинів щодо дітей у Європі зростає – у 2000 році зафіксовано 1223 випадки, а в 2014 – 2156.
«Оскільки лиш у 10% випадків постраждалі звертаються до поліції, представлені дані можуть свідчити про те, наскільки масштабною є проблема та наскільки низькою є свідомість самих дітей, які не завжди розуміють, що про проблему потрібно інформувати дорослих», - йдеться в повідомленні ЮНІСЕФ. Як додають в організації, з року на рік зростає загроза сексуального насильства щодо дітей із використанням веб-мережі.
Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації відзначається цього року вперше. Це ініціатива Ради Європи, що має на меті звертання уваги на проблему сексуальної експлуатації дітей і необхідність прийняття превентивних дій.
PAP/Т.А.