Logo Polskiego Radia
Print

4 березня у Варшаві засідатиме польсько-український консультаційний комітет

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 03.03.2016 09:15
Головні теми зустрічі: безпека, відносини НАТО-Україна, захист кордонів та історичний діалог
wikipedia.org/

Безпекова політика, відносини НАТО-Україна, захист східних кордонів Європейського Союзу та історичний діалог – це головні теми зустрічі польсько-українського президентського консультаційного комітету, що відбудеться завтра, 4 березня, у Бельведерському палаці у Варшаві.

Польську сторону очолюватиме президентський міністр Кшиштоф Щерський, а українську – радник президента України Петра Порошенка з закордонних питань Костянтин Єлісєєв.

У зустрічі участь візьмуть також віце-міністри закордонних справ обох держав, а також заступники глав Бюро національної безпеки Польщі та Ради національної безпеки і оборони України. На перемовинах будуть теж експерти з Центру східних студії (Ośrodek Studiów Wschodnich), українського аналітичного центру, неурядової організації та член Національної ради розвитку Польщі.

«Головною темою зустрічі буде політика безпеки: конфлікт в Україні та перспектива для Cхідної України і Криму у контексті мінських домовленостей та безпекової ситуації в Україні», - повідомив Кшиштоф Щерський.

Політик додав, що ще однією темою будуть відносини НАТО-Україна і НАТО-Росія у контексті липневого саміту Альянсу у Варшаві. «Ми хочемо, аби під час саміту відбулося формальне засідання ради НАТО-Україна на рівні глав держав», - відзначив Щерський.

Учасники консультаційного комітету розмовлятимуть теж про імміграцію та захист і безпеку на східних кордонах ЄС, а також про співпрацю у цій ділянці з Україною.

Кшиштоф Щерський також повідомив, що учасники зустріч обговорять результати підписання угод про асоціацію та про вільну торгівлю і можливу допомогу Польщі у реформах в Україні. Він зазначив, що мова іде не лише про децентралізацію, але і про нові ділянки, наприклад охорону навколишнього середовища.

Нагадаємо, відновлення польсько-українських розмов у форматі президентського консультаційного комітету було узгоджене минулого року президентами Польщі та України в Києві.

PAP/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти