У Варшаві відбулася урочиста хода з нагоди білоруського свята Дня Волі. У відзначенні взяли участь близько 70 осіб. До білорусів приєдналися поляки і українці, які прийшли з жовто-синьою символікою. Про це повідомляє телебачення «Belsat TV».
Учасники ходи зібралися на площі Трьох Хрестів, звідки вони пройшли до Замкової площі, де відбувся святковий мітинг. Організаторами маніфестації виступили рух солідарності «Разом» і Білоруський дім у Варшаві.
Щоразу вигуки «Жыве Беларусь!» чергувалися з «Слава Україні!» і «Нехай живе Польща» (пол. «Niech żyje Polska!» ). Проходячи повз Президентський палац, учасники ходи зупинилися, аби хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблого в авіакатастрофі в Смоленську польського президента Лєха Качинського.
У мітингу взяв участь депутат Сейму Польщі Марцін Свєнціцький, який зауважив, що «прийшов підтримати білорусів, які борються за свободу своєї батьківщини». «Міжнародні відносини потребують контактів з владою Білорусі, але ці розмови не можуть відбуватися за рахунок прав людини. Європейський Союз повинен опиратися на цінності, які нас об'єднують і на які також має право Україна. Ми сьогодні тут, щоб це вдалося зробити і Білорусі», - сказав політик.
Директор польської стипендіальної програми ім. Кастуся Калиновського Ян Маліцький відзначив, що «надзвичайно важливо, аби в день, коли наші сусіди думають про свободу, бути поруч з ними». «Головна річ у сучасному світі – це допомога тим, хто її потребує. Якщо ж б’ють, то треба бути з побитим, а не з агресором», - додав він.
Представник української громади у Варшаві Роман Корбут наголосив: «Справжня Білорусь живе в ваших серцях. Жодна диктатура, ані Лукашенка, ані Російської імперії її не здолають. Хотів би Вам подякувати за присутність на Майдані. Коли ми бачили біло-червоно-білі прапори, ми розуміли, що ми не одні. Хочу подякувати за тих хлопців, котрі віддали життя за Україну. Вони пожертвували собою і за Білорусь. Хочу подякувати за батальйон білорусів, який захищає кордони нашої держави».
Учасники акції підтримали українця словами: «Київ, Мінськ, Варшава - спільна справа».
Т.А.