У 18 польських містах відбулися демонстрації проти законопроекту про повну заборону абортів. У Варшаві під будівлю Сейму прийшли кілька тисяч людей. Маніфестацію організувала політична сила «Разом».
Знаком протесаної акції під назвою «Скажи „ні” тортурам над жінками» став вішак, що символізує незаконні аборти. Саме дротові вішалки жінки використовували колись для того, щоб самостійно позбавитися від небажаної вагітності. Після демонстрації учасники повісили принесені вішаки на дереві перед Сеймом.
PAP/Jakub Kamiński
«Тисячі людей, які прийшли на демонстрацію, виступають проти варварства в державі, проти створення пекла для жінок», - сказала представниця партії «Разом» Марцеліна Завіша. Під час демонстрації виступила теж професор Варшавського університету Моніка Платек, яка підкреслила, що аборти в Польщі повинні бути законні, безпечні і траплятися рідко.
PAP/Jakub Kamiński
«Той, хто наважується на народження дитини, і повинен приймати рішення про її життя. Пропонований законопроект не тільки повністю забороняє аборти, а й відбирає у жінок право вибирати, з ким заводити дітей, і чи народжувати взагалі», - сказала професор.
PAP/Jakub Kamiński
Протестувальники прийшли на акцію з плакатами, на яких були написи: «Ми не будемо народжувати», «Повна заборона абортів - це насильство над жінкою», «Make love not PiS» ( «PiS» - скорочення назви правлячий партії «Право і справедливість» - ред.) і т.д. Під час демонстрації у Варшаві учасники скандували: «Гідність, здоров'я, безпека», «Солідарність - наша зброя», «Ми не віддамо Польщу фанатикам».
PAP/Jakub Kamiński
Протести також відбулися в 17 інших містах Польщі, в тому числі в Торуні, Вроцлаві, Кракові, Любліні, Познані, а також під будівлями польських посольств в Осло і Лондоні.
PAP/Tytus Żmijewski
Нагадаємо, що згідно із законом, прийнятим в 1993 році, в Польщі заборонені аборти за винятком трьох ситуацій: загрози здоров'ю матері, підозри про виникнення вагітності в результаті зґвалтування, а також у разі тяжких захворювань плода. Громадянська ініціатива повної заборони переривання вагітності передбачає виключення цих випадків.
На даний час організації pro-life очікують рішення спікера Сейму стосовно громадянського проекту «антиабортного закону». У березні 2015 року організації представили законопроект, під яким була зібрана тисяча підписів. Також до Сейму надійшла заява про створення Комітету законодавчої ініціативи «Стоп абортам». Якщо спікер Сейму висловить згоду, комітет почне збирати підписи під законопроектом повної заборони переривання вагітності.
Також нагадаємо, що 3 квітня в усіх католицьких храмах Польщі прочитали звернення Єпископату із закликом до повного захисту життя ненароджених дітей. Раніше заклик Єпископату підтримала глава уряду Беата Шидло, а також глава правлячої партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський.
PAP/Т.А.