Logo Polskiego Radia
Print

26 травня католики відзначають торжество Божого Тіла

PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych 26.05.2016 10:15
Вулицями міст Польщі проходять урочисті процесії, найвідоміша з них відбудеться у місті Лович
Урочиста процесія з нагоди свята Божого Тіла вулицями міста ЛовичУрочиста процесія з нагоди свята Божого Тіла вулицями міста Ловичflickr.com/Міністерство закордонних справ Польщі

Сьогодні, 26 травня, римо-католики відзначають свято Тіла і Крові Христових (пол. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej). У Польщі поширена також назва торжество Божого Тіла (пол. Boże Ciało).

В цей день ще раз згадують Останню вечерю. Свято присвячене вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюється хліб і вино під час євхаристії. У такий спосіб віряни ще раз нагадують про те, що сталося у Великий четвер.

Відзначається Боже Тіло як торжество у четвер, наступний за Днем Святої Трійці, на 60-ий день після Великодня.

Крім богослужінь, у свято Тіла і Крові Христових вулицями міст та навколо храмів в усій Польщі проходять врочисті процесії зі Святими Дарами. Очолюють їх священики, які несуть дароносицю, за ними слідують парафіяни. Процесія зупиняється по черзі біля кожного з чотирьох вівтарів, читаючи фрагменти з чотирьох Євангелій, які тематично пов’язані зі Святими Дарами. На завершення священики благословляють вірян.

Зокрема, сьогодні вулицями міста Лович у Лудзькому воєводстві пройде найвідоміша польська процесія з нагоди торжества Божого Тіла, занесена у 2014 році до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. У ході візьме участь понад сто мешканців міста. Учасники вбираються у білі сорочки, оздоблені кольоровими квітами, у барвисті спідниці, хустини, червоні корали, станики і фартухи. Чоловіки нестимуть знамена, корогви, процесійні ікони. Жінки та дівчата – кольорові стрічки та барвисті подушки. У процесії участь беруть також діти, які йдуть до першого причастя.

Торжество Тіла і Крові Христових – це рухоме свято, його дата змінюється кожного року. Витоки свята сягають тринадцятого століття. У Польщі перші згадки про торжество походять з 1320 року з Кракова.

У Польщі цей день є неробочим. Сьогодні також не працюють великі торгівельні мережі та супермаркети.

IAR/Т.А.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти