Л. Валенса і Ґ. Схетина вшанували полеглих у Ґданську суднобудівників
PR dla Zagranicy
Taras Andrukhovych
31.08.2016 13:00
Опозиційні політики у 36-у річницю Серпневих порозумінь поклали квіти до Пам'ятника полеглим суднобудівникам
Екс-президент Польщі та співзасновник «Солідарності» Лєх Валенса і один з лідерів опозиції Ґжеґож СхетинаPAP/Adam Warżawa
Сьогодні, 31 серпня, екс-президент Польщі та співзасновник громадського руху «Солідарність» Лєх Валенса і голова опозиційної партії Громадянська платформа Гжеґож Схетина поклали квіти до Пам’ятника полеглим суднобудівникам, а також до брами №2 у Ґданській корабельні. Урочисте покладання квітів відбулося з нагоди 36-ї річниці підписання Серпневих порозумінь між комуністичною владою та страйкарями у 1980 році.
Лауреат Нобелівської премії миру Лєх Валенса сказав, що не погоджується із нинішньою політичною ситуацією у Польщі. Польський політик наголосив, що він не за це боровся і закликав повернутися до попередньої системи, опертої, за його словами, на рівновазі виконавчої, законодавчої та судової влади. Екс-керівник «Солідарності» сказав, що один елемент не може знищувати інших. «Треба організовуватися та налагодити демократію», - додав екс-президент Польщі.
Один із лідерів Громадянської платформи та екс-міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина своєю чергою сказав, що Ґданська корабельня – це особливе місце, символічне для історії Польщі, Європи та світу. На думку голови опозиційної партії, історичне приміщення з питань охорони і гігієни праці, брама №2, верф та екс-президент Лєх Валенса є символами, завдяки яким Польща повернула собі незалежність. За його словами, треба про це пам’ятати і дякувати за це.
Підписання Серпневих порозумінь завершило двомісячну хвилю страйків по всій Польщі. Протести започаткували процес повалення комунізму в Польщі та опосередковано спричинили зміни державного ладу в інших європейських державах комуністичного блоку.
IAR/Т.А.