Logo Polskiego Radia
Print

Польські експерти про ймовірну смерть Карімова

PR dla Zagranicy
Anton Marchynskyi 02.09.2016 17:17
Коментар Юзефа Лянґа з Центру східних досліджень та Людвіки Влодек зі Студій Східної Європи Варшавського університету
Іслам КарімовІслам КарімовWikimedia/Пресс-служба Президента России

Агентство Reuters, посилаючись на власні джерела, повідомляє про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова. Тимчасом, узбецька влада повідомляє лише, що стан здоров’я очільника держави погіршився.

Юзеф Лянґ з Центру східних досліджень говорить, що про поганий стан здоров’я Іслама Карімова відомо було вже давно. Навіть існував список його потенційних наступників. Боротьба з цього приводу тривала вже кілька років, а зараз відбудеться її останній раунд. Найбільш імовірним наступником Карімова є прем’єр Шавкат Мірзійоєв.

Людвіка Влодек зі Студії Східної Європи Варшавського університету згоджується, що боротьба за спадщину Іслама Карімова триває роками. На її думку, не виключене, що президент помер вже декілька днів тому, але до моменту опрацювання плану виходу з кризи остаточне рішення не оголошувалося. Перша інформація про те, що президент мав крововилив до мозку, з’явилася в неділю й від того часу не вмовкали спекуляції про його смерть.

Іслам Карімов керував Узбекистаном безперервно з 1989 року – спочатку в якості першого секретаря місцевої комуністичної партії, а згодом вже як президент. На думку експертів, після себе він залишив корумповану авторитарну країну в поганій економічній ситуації. «Він тримав систему укупі, більшість, якщо не всі рішення залежали від нього», - зазначає Юзеф Лянґ. Людвіка Влодек додає, що Іслам Карімов створив феодальну державу, відрізану від іноземних інвестицій і будь-якого міжнародного контролю. Вона нагадує, що у травні 2005 року сталося жахливе кровопролиття в Андижані. Влада жорстоко розправилася з антипрезидентськими демонстрантами. Урядові сили заявили, що тоді загинуло 187 людей, хоча інші джерела повідомляють про кілька сотень, а навіть півтори тисячі загиблих.

IAR/А.М.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A Про нас Контакти