«Польща розчарована манерою поведінки Венеціанської комісії, котра односторонньо оцінює ситуацію в Польщі», – таке зауваження міністр закордонних справ Польщі переказав генеральному секретарю Ради Європи Турбйорнові Яґланду.
Вітольд Ващиковський розмовляв з Яґландом під час 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Як повідомив очільник польської дипломатії, з генеральним секретарем він говорив, зокрема, про ситуацію в Європі та «славну-безславну» Венеціанську комісію.
«Я нагадав генеральному секретарю Ради Європи, що ми дуже розчаровані манерою поведінки цієї Комісії, яка, попри відкритість і жести з боку польського уряду, парламентської більшості, дуже односторонньо оцінює ситуацію у Польщі», – сказав Ващиковський.
«Маю враження, що він (Яґланд – ред.) сприйняв мої слова із розумінням і що там (у Раді Європи – ред.) усвідомлюють односторонність Венеціанської комісії», – додав він. За словами глави МЗС Польщі, польський уряд не критикує висновків Комісії. Однак, за його словами, Комісія не враховує у своїх звітах інших позицій, ніж тільки польської опозиції.
«Ми з’ясували, у чому полягає компроміс. Компроміс означає поступки з обох сторін, компроміс не означає тільки поступки з боку уряду або парламентської більшості, для компромісу потрібна також опозиція», – зазначив Ващиковський. За словами очільника дипломатії Польщі, Яґланд пообіцяв провести розмову з польською опозицією, аби та приступила до справжнього діалогу для досягнення компромісного рішення.
Глава МЗС Польщі повідомив, що розмова з Яґландом стосувалася також ситуації на сході Європи, зокрема в Україні. «Ми говорили також про неврегульований російсько-український конфлікт, про можливості співпраці з Білоруссю», – додав він.
Нагадаємо, Венеціанська комісія, або Європейська комісія за демократію через право – це дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам і цінностям. Її рішення є рекомендаційними.
Минулого тижня представники Венеціанської комісії перебували в Польщі з дводенним візитом, у ході якого вони розмовляли з представниками Сейму, Сенату, Верховного суду, Міністерства юстиції, Конституційного суду, Канцелярії прем’єр-міністра та з Речником громадянських прав про новий закон про роботу Конституційного суду. Після візиту Венеціанська комісія повинна надати вже третій висновок щодо закону про КС за останні сім місяців.
tvp.info/Т.А.